Naci Görür’den yeni deprem açıklaması

Prof. Dr. Naci Görür "Arkadaşlar, sizinle kısa bir dertleşme yapacağım" diyerek açıklama yaptı.

naci gorurden yeni deprem aciklamasi

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den yeni açıklamalar geldi.

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaptığı açıklamalar sıkça takip edilen bilim insanı Prof. Dr. Görür’den yüreklere su serpen açıklama geldi.

 

Farklı illerde yaşanan artçı depremler nedeniyle tedirginlik hissedenlere seslenen Prof. Dr. Görür “Arkadaşlar, sizinle kısa bir dertleşme yapacağım. Doğu Anadolu ve Ölü Deniz Fayları üzerinde büyük depremler oldu. Çok büyük stres ( enerji) açığa çıktı ve önemli bir kısmı da çevredeki faylara transfer edildi. Bu nedenle bölgede büyük bir alanda fayların stres alanlarında değişiklikler meydana geldi ve depremler olmaya başladı. Bunların zamanla hem büyüklüklerinin hem de sıklıklarının azalacağını düşünüyorum. Lütfen çok telaş etmeyin ve fısıltı gazetesi ile yayılan yalan yanlış deprem haberlerine inanmayın. Sevgiyle” dedi.

 

Maraş merkezli depremlerin ardından ortaya atılan yanlış bilgiler Şanlıurfa’da da zaman zaman tedirginliğe yol açarken Şanlıurfa Valiliği de vatandaşların resmi kurumlar dışında kimseye itibar edilmemesi hususunda tekraren uyarılar yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu