Mutlu Güneş, En Heyecanlı Seçim Olacak

Gazeteci Mutlu Güneş, Urfa’dan Bakış’ta programında yapıtığı açıklamada; “Meslek hayatımın en heyecanlı seçimlerinden birine tanık olacağım.” dedi.

Mutlu Güneş, En Heyecanlı Seçim Olacak

Gazeteci Veysel Polat ve Gazeteci Mutlu Güneş’in yönettiği ‘Urfa’dan Bakış” programında Mutlu Güneş, seçimle ilgili açıklamalarda bulundu…

En Heyecanlı Seçim Olacak

Mutlu Güneş, 31 Mart seçimlerinde her adayın kazanma şansı olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“31 Mart Mahalli Seçimleri, meslek hayatımda yaşadığım en heyecanlı seçimlerinden biri olacak. Her adayın seçilme olasılığı var. Aday belirleme sürecinde çok geç kalındı. Urfa, Türkiye’de iktidarın büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlediği en son yer oldu. Bu süreç içerisinde başkan adayları sürekli yer değiştirdi. Adaylık süreci uzadıkça çeşitli söylentilerle süreç çirkefleşmeye de başladı. Aday adaylarına aday oldukları bir gün öncesinden tebliğ edildi. Cumhurbaşkanı tarafından isimleri telaffuz edilmeyene ve elleri kaldırılmayana kadar adaylar, belediye başkan adayı olduklarına inanmadı… Tabiri caizse aday adayları ölüp ölüp dirildi. Urfa’da Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ciddi kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre Mehmet Canpolat ismi öne çıkıyordu… Zeynel Abidin Beyazgül’ün aday olarak gösterilme olasılığı çok azdı.”

“Vatandaş büyükşehir ve 13 ilçede değişiklik bekliyordu”

31 Mart seçimlerinde AK Parti’den beklentilerini dile getiren Güneş,

“Ak Parti en zorlu seçimine gidiyor. AK Parti’nin mevcut adaylarla ilgili halkın beklentilerini dikkate almadığını görüyoruz. Yerel seçimlerde de vatandaşlar hizmetten yoksun kaldı. Daha önceki dönemlerde daha fazla çalışan belediyeler, son 5 yılda hizmet konusunda çok geride kaldı. Yine aynı adaylarla seçime gidilirse yeni çıkacak bir adayın seçilme olasılığı ortaya çıkacaktı. İktidarın bunu dikkate almadığını görüyoruz. Kamuoyunun beklentisi adayların değiştirilmesinden yanaydı. Vatandaş büyükşehir ve 13 ilçede değişiklik bekliyordu.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu