GenelGüncelKültür

Murat Uygur’dan Ramazan Bayramı Mesajı

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Bașkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Bașkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Uygur, Kardeșlik bağlarımızı güçlendirerek, manevi huzur içerisinde günahlardan, kusurlardan arınarak eda etmeye çalıștığımız rahmet ve bereket ayı Ramazan’ı uğurlamanın hüznü ve bu mübarek ayınsonunda bayrama kavușmanın huzur, mutluluk ve sevincini hep birlikte yașıyoruz. Aziz Milletimizin hayatında bayramların çok müstesna bir yeri vardır. Bayramlar, insanların arasındaki karșılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıștıkları, milli ve dini șuurun, duyguların șekillendiği, güçlendiği özel günlerdir.

 Kabinesinde, Bilim Kurulunun önerileri ve koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ıșığında 81 ilimizde Arefe günü, Bayramın 1. 2. ve 3. günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar  verilmiștir. Bu yüzden bayramda evimizde kalalım, bayram kutlamalarını sevdiklerimizi telefonla arayarak yapalım. Bu bayramı, eski bayramlar gibi kutlarsak, virüsün yayılma hızı tırmanabilir. Bayram günleri virüsün yeniden yayılma günleri olmamalıdır. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında inșallah yakın zamanda daha özgür günler göreceğiz.

Mübarek Ramazan Bayramı’nın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve Tüm dünyaya barıș, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, Aziz Milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı