Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren haber

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı.

Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren haber

E-Devlet üzerinden çiftçilere yeni hizmet başlıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci yeni uygulamanın 1 Ekim’de başlayacağını açıkladı.

 

“ÇKS İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK”

 

Hayatın her alanında teknolojinin kullanıldığını ve e-Devlet uygulaması üzerinden birçok işlemin yapılabildiğini hatırlatan Bakan Kirişci, ÇKS işlemlerinin de 1 Ekim tarihinden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu. Kirişci, “Artık e-Devlet üzerinden birçok iş ve işlemi yapabiliyoruz.

Yani evde otururken, araçta seyahat ederken veya bir yerde piknik yaparken oturup elimizdeki telefonumuzdan, tabletimizden artık çok rahatlıkla e-Devlet uygulamalarından istifade edebiliyoruz. O halde biz çiftçimiz de bundan yararlansın istedik. İnşallah 1 Ekim itibarıyla bütün çiftçilerimiz ÇKS işlemlerini, kayıtlarını e-Devlet uygulamamız üzerinden yapabilecekler. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu