Metin Uca Hayatını Kaybetti

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakımda tedavisi devam eden sunucu ve yazar Metin Uca, 62 yaşında hayatını kaybetti.

Metin Uca Hayatını Kaybetti

Uca, 15 Kasım’da Bursa’ya gitmek için yola çıktığı sırada Dilovası’nda aracının kontrolünü kaybetti ve ağaca çarptı. Kaza sonrası Uca’nın şah damarlarının tıkalı olduğu tespit edildi ve entübe edildi.

Uca’nın vefat haberini menajeri Kübra Kalem Baykara, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Baykara paylaşımında, “Metin Ucamızı kaybettik. 15 Kasım’da geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakımda tedavi gören Metin Uca’nın, 17 Kasım 2023 tarihinde saat 01.30’da vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Metin Uca’nın ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

Metin Uca Kimdir?

Metin Uca, 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde radyo ve televizyon bölümünü bitirdi. 1980’li yıllarda radyo programcılığıyla başlayan Uca, 1990’lı yıllarda televizyon programcılığına geçti. “Passaparola” “Metro FM’de Metin Uca”, “Metin Uca’nın 90 Dakika”, “Bülent Serttaş ile Metin Uca”, “Beyaz Show” gibi programlarla geniş bir izleyici kitlesine ulaştı.

Uca, aynı zamanda tiyatro oyunculuğu da yaptı. “Keşanlı Ali Destanı”, “Dünyanın Ortasında Bir Yer”, “Otobüs” gibi oyunlarda rol aldı. Uca, “Metin Uca ile Hayatın Püf Noktaları” adlı kitapta da günlük yaşamdan kesitler paylaştı.

Metin Uca’nın vefatı, sanat camiasında ve sevenleri arasında büyük üzüntüye neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu