Meteoroloji’den Urfa İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji, Şanlıurfa'da bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen yağışlar nedeniyle vatandaşlara uyarıda bulundu.

meteoroloji

Meteoroloji, Şanlıurfa’da bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen yağışlar nedeniyle buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu bölgede bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklindeki yağışlar nedeniyle buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar uyarıldı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

 

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra yurdun güneydoğu kesimlerinde beklenen yağışların, Adıyaman il geneli ile Gaziantep’in doğu, Şanlıurfa’nın batı ve Malatya’nın güney ilçelerinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2), 1100 m üzeri rakımlı yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklediğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu