Mehmet Toprak Alpiroğlu YSP’den Milletvekili Aday Adayı

Şanlıurfalı Avukat Mehmet Toprak Alpiroğlu 28. dönem için YSP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu...

Mehmet Toprak Alpiroğlu YSP'den Milletvekili Aday Adayı

Şanlıurfalı Avukat Mehmet Toprak Alpiroğlu 28. dönem YSP’den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Mehmet Toprak Alpiroğlu yaptığı açıklamada şu ifadere yer verdi; Merhaba sevgili dostlar: @HDPgenelmerkezi
/@YesillerSol Partisinden; #Şanlıurfa 28. dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunduğumu sizlerle paylaşmak istedim. Hiçkimseye karşı çevrimdışı olmaksızın, fikir işçiliğime devam edeceğime de söz veriyorum.

Birincil gayemden de biraz bahsetmek istiyorum:

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi Psikologu gösterilen Sigmund Freud, tüm zamanların en iyi fizikçi bilim insanı olarak kabul edilen, Albert Einstein’e yazdığı bir mektupta şu enfes satırları yazıyor: ‘’Ben barış için mücadele etmek istiyorum. İnsan, savaş hizmetini reddetmediği sürece, hiçbir şeyin savaşları ortadan kaldırması mümkün olmayacaktır. Ben onlara barışı öğretmek istiyorum, nefreti değil; sevgiyi öğretmek istiyorum, savaşı değil.’’

#Kürtlerin hak arama mücadelesini bu saatten sonra hiçbir güç zayıflatamaz ve engelleyemez. Çünkü bilişim ve dijital bir çağda yaşıyoruz. Bu elektronik bilişim ve dijital çağ Kürt meselesini #küresel boyutlara taşıdı. Artık #Kürt meselesi uluslararası bir mesele haline geldi. Bunun içinde devlet işleyişinin değişme zamanı gelmiştir.

Primordial kökleri, dilleri ve kültürleri farklı olan milletler egemen Kültür tarafından yönetilmeyi asla, hiçbir zaman sevmemişlerdir.

Kürt meselesini #demokratik yollardan, TBMM’de çözülmesine katkı sunarak, #Türk ve #Kürt milletinin gönül dünyasında taht kuracaklar ararsında bulunmak için TBMM’de olmam gerektiğini düşünüyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu