Meclis Tatile Girdi! EYT 2023’e Kaldı

AK Parti'nin sunduğu grup önerisiyle Meclis 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arası tatile girecek. Aralık'ta tamamlanacak olan EYT düzenlemesi ise 2023 yılına kaldı.

meclis

AK Parti’nin sunduğu grup önerisiyle Meclis 26 Aralık-3 Ocak tarihleri arası tatile girecek. Daha önce aralık sonunda tamamlanacağı açıklanan EYT düzenlemesi ise 2023 yılına kaldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), AK Parti’nin kabul edilen grup önerisiyle 26 Aralık Pazartesi’nden başlayarak 3 Ocak Salı gününe kadar yasama faaliyetlerine ara verecek. 26 Aralık’a kadar gündemin ön sıralarına alınan tekliflerin tamamlanacağı belirtilirken EYT düzenlemesi ise 2023 yılına kaldı.

Duruma tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Verilen sözler tutulmadan sene kapatılıyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ne oldu? Söz verdiniz, ‘2022 bitmeden Meclis’ten geçecek’ diye” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son olarak, “Uzun uğraşılarla çözüm aşamasına gelmiştir. Mali boyutu dışında teknik boyutları vardır. Onları da halletmek üzereyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Basliksiz 6

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu