GüncelSağlıkYurt

LOTUS Hastanesi De Urfalıların Cebine Göz Dikti

Sağlık Bakanlığı, “Özel hastanelerde korona testi yapılmaz” demesine rağmen, özel lotus hastanesi afişini Şanlıurfa'nın meydanına asmayı ihmal etmedi.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Özel ŞANMED hastanesinde covid-19 testinin yapıldığını ve usulsüz olarak bu işin yürütüldüğünü gündeme getirmiştik. Skandalları eksik olmadığı Şanlıurfa’da bir özel hastanenin daha bakanlığın onay vermemesine rağmen korona testi yaptığı görüldü.

Şanlıurfa’nın Meydanına Dev Afiş Astılar

Söz konusu hastane Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Özel Lotus Hastanesi… Bu hastane sırf Urfalıların cebinden para yürütmek için covid-19 testi yaptıklarını belirtti hem de bunu Şanlıurfa’nın meydanında dev reklam panoları da yayınladı.

Özel Hastanelerde Covid-19 Testi Yapılır Mı?

 

Sağlık bakanlığı tarafından pandemi için görevlendirilen özel hastaneler bulunmamaktadır. ŞANMED hastanesinde yapılan testi gündeme getirdiğimiz haberde de belirttiğimiz üzere, Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Emre Erkuş’un “Herhangi bir özel hastanede covid-19 testi yapılıyorsa bu ruhsatsız ve geçerliliği olmayan testlerdir” şeklinde yaptığı uyarılara rağmen Şanlıurfa özel hastaneler hala para avcılığına devam edip usulsüz iş yapmaya devam ediyor.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı