Kuyumcu Esnafına Hayvan Pazarı Teklif Edildi

Dükkânları yıkılacak olan Özdiker Kuyumcular Çarşısındaki kuyumcu esnafına şehrin dışındaki hayvan pazarının yeri teklif edildi.

ozdiker beyazgul 1

Şanlıurfa Özdiker Kuyumcular çarşısı Pasajı esnafını kendilerine teklif edilen hayvan pazarı yerine isyan etti.

Günlerdir dükkanlarının yıkılmasına karşı çıkan Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafı, basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında, kuyumculara şehir dışında olan hayvan pazarı yeri teklif edildi.

Yapılan basın açıklamasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile karşılıklı görüşmek istediklerini dile getiren esnaflar şu açıklamada bulundu;

Burada bütün Urfalıların huzurunda ben şunu demeye çalışıyorum; reklam ve meydan seven başkanımız, ben Mustafa Üçeş olarak buradan sana meydan okuyorum. İstediği televizyon kanalında istediğin saatte bu konuyu görüşmek üzere sana meydan okuyorum. Nerede istiyorsan! ister şahsın gelsin istersen bütün belediye personelleri ile gel bu konuyu biz izah edelim. Haklı haksız belli olsun ve benim bir yalanımı bulursan Urfa’yı terk ederim. Eğer ben senin hılafını bulursam sen istifa edeceksin başkan!

Kızılay’ın yerini teklif etmedin bize. Senin kendinden haberin yok herhalde? Teklif etseydin biz alırdık. İşyeri verdiğin zaman benim iş yapabileceğim mevkide olmalı. Benim bu beş yıldızlı yerime sen hayvan pazarını mı layık görüyorsun? Eyyübiye Belediyesi arıyor ‘Eski Bey kapısındaki alanı verelim’ diyor. Böyle bir şey olur mu? Dalga mı geçiyorsunuz? Ben ismini ifşa etmiyorum ama kendi vekili dedi ki ‘Başkan çözümü çözümsüzlükte buluyor.’

Bunu Saygılarımla halkımı arz ediyorum. Kim nedir, ne değildir belli olsun. Biz yabancı değiliz. Ben ona da meydan okudum. Yüreği varsa meydan okusun istediği yerde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu