Köy Halkı İsyanda! DSİ’den İnsanlık Dışı Köprü!

Şanlıurfa'da iki köyü birbirine bağlayan köprünün sorunlu olduğunu belirten köy halkı: "DSİ insanlık dışı köprü yapıyor." dedi.

 koy dsi
Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Yedikardeş ve Yeşildirek köylerini birbirine bağlayan köprünün yapılmaması köy halkını zor durumda bırakıyor.
 
İki köyün ortasından geçen DSİ sulama kanalının üzerine köprü yapılmasını talep eden vatandaşlar, yetkililere başvuru yaptı. Alanda incelemelerde bulunan yetkililer iki köyün bağlantı noktasına köprü yaptı.

 

Can Kaybı Olursa Sorumlusu DSİ’dir

Köprünün yapıldığını gören köy halkı şaşkınlık içinde kaldı. DSİ çalışanları sulama kanalının geçtiği noktaya betonarme boru koyarak üzerini toprakla kapattı. En ufak bir yağmurda toprağın çökmesine ve tehlike oluşturmasına sebep olacak köprüye benzer yapı köy halkını hayal kırıklığına uğrattı. Köprüye benzer bir yığıntı yapan DSİ’ye yeniden başvuran köy halkı yaptıkları yeni başvuruda köprünün 2 tarafının yıkıldığını, arabaların geçmediğini ve tehlike oluşturduğunu belirtti… Bir kaza veya bir ölüm olması durumunda sorumluların DSİ olduğunu belirten köy halkı;
 
“DSİ insan dışı köprü yapıyor. Yedikardeş ve Yeşiltepe köyü arasında bir köprü yapmışlar. İki tarafı çökmüş ve yapmıyorlar. Arabalar geçemiyor. Hep yaparız diyorlar yapmıyorlar. Herhangi bir kaza olursa ölen olursa sorumlusu DSİ ve buna yapanlardır.”
koy

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu