Bu makale 14 Haziran 2019 11:09:39 Tarihinde eklenmiştir.

​ASİYE KURTARDI!

Bu bayram tatili epey hareketli geçti. Karaburun, Aliağa, Çandarlı derken finali Bodrum’da yaptık ve Cumartesi akşam İzmir’e eve geldim. Nereye gitsem yatağımı özlüyorum. Pazar günü öğlene kadar uyudum. Niyetim evde aylaklık yapıp sonra da bir tatil yazısı yazmaktı. Kendime güzel bir kahvaltı hazırladım; koca bir demlik çay yaptım. Ve kahvaltıdan sonra o büyük an geldi, evimde özlediğim ikinci eylem: Netflix.

Acrimony (Hırçınlık) adında bir filmi izlemeye karar verdim. Filmin konusu oldukça tanıdıktı. Genç bir kadın duygusal anlamda zayıf olduğu bir zamanda bir erkekle tanışır. Erkek ona iyi gelir. Kadın erkeğe aşık olur, erkek de kadına aşık olduğunu söyler fakat erkeğin bir takım maddi problemleri vardır ve bu yüzden çok üzgündür. Kadın erkeği mutsuzluktan kurtarmak için ona maddi olarak destek olur, erkek bir süre mutlu olur. Fakat sonra yine erkek mutsuzdur çünkü maddi ve manevi desteğe ihtiyacı vardır. Kadın adamı çok sevdiği için, aşkları için erkeğe daha fazla destek olur. Erkek kadını aldatır. Kadın erkeği aldatırken yakalar. Erkek pişman olur özür diler, kadın affeder. Bir süre mutlu olurlar. Sonra aynı döngü devam eder. Kadın en sonunda erkeğin ona aslında değer vermediğini anlar, çılgına döner, psikolojisi bozulur. Ama artık çok geçtir... Arkadaşlarımdan ve çevremden böyle hikayeleri o kadar çok duyuyorum ki... Kafam çok karışıyor böyle konularda... Bu yaşanan ilişkinin adı sevgi, aşk falan olmamalı. Ama yaşayanlar bu döngünün içine aşık oldukları için girdiklerini iddia ediyorlar. Eğer aşk, sevgi falan buysa lütfen beni sevmeyin, ben zaten sizi sevmem.
 

 
İşte böyle aşklı, meşkli derin konular üzerinde düşünürken perdenin arkasında, aşağıda gezinen küçük küçük karaltılar gördüm. Bir de “gruk, gruk” ses çıkarıyorlardı. Gittim baktım. Fransız balkonuma iki kumru girmişti.  Yerde dolaşıyorlardı. Bir şekilde aşağıya kadar inmişlerdi ama tekrar dışarı çıkamıyorlardı; çünkü balkon kanatlarını açıp çırpamayacakları kadar dar. Kuşları ellerimle tutup dışarı çıkarmam gerekiyordu ama ben bunu yapamazdım. Biliyorsun Chow Chow’la da bu yüzden çok bozuştuk. Zeyno’yu aradım. Bir kuşlardan anlamadığını söyledi. Fakat yanındaki arkadaşı Asiye bana yardımcı olabileceğini söyledi. Kahraman AsiyeJ Neyse Zeyno, Asiye ve Zeyno’nun dünya tatlısı yeğeni Cimcime geldi. Asiye kuşları kurtardı.  Fakat kuşların kanatlarının yakalarken zedelenmiş olabileceğini söyledi. Bu yüzden de kuşları alıp dışarıya çıktık. Yakındaki bir parkta yere bıraktık. Önce biraz yerde yürüdüler, kanatlarını açıp gerindiler, sonra da uçtular.
 

 
Onlar uçup gidince etrafımıza sinsi sinsi toplanmış, ağızları sulanmış, avlarını bir an önce yakalayabilmek için pusuda yatmış kedileri fark ettik. Gözleri vahşi vahşi bakıyordu. Ay bu kediler çok fena...
 

 
 
Asiye’nin kumruları kurtarması ben de  Müjde Ar’ın başrolünü oynadığı “Asiye Nasıl Kurtulur?” filmini hatırlattı. Artık Asiye’nin kurtarılmaya ihtiyacı yok. Asiye kurtarıyor. Asiye kuşları kahramanca kurtardı. Kafamdaki düşünceleri arkadaşlarımla paylaştım. Gülüştük. Cicime filmi sordu, onun filmi izlemesinin uygun olmadığını söyledik. Dilerim Cimcime filmi izleyebilecek yaşa geldiğinde de filmde vurgulanan kadın erkek problemi çözülmüş olur.
 
Kuş kurtarıldıktan sonra hep birlikte film izlemeye karar verdik. Cimcime bir Türk filmi seçti: “Yol Arkadaşım”. Oldukça eğlenceli ve komik bir yol filmdi. Kahkahalarla izledik. Filmin konusu bana Robert Downey Jr’ın “Due Date (Git Başımdan)” adlı filmini hatırlattı. Bu filmde de “Yol Arkadaşım” filminde olduğu gibi acelesi olan, son derece disiplinli ve sorumluluk sahibi bir karakter, sorumsuz ve çocuk ruhlu bir başka karakterle yolculuğa çıkmak zorunda kalıyor. Yolculuk boyunca sorumsuz karakter yüzünden pek çok problem yaşanıyor. Bir şekilde ikisi birlikte problemlerin üstesinden geliyorlar. Yolculuğun sonunda ikisi de olumlu yönde değişiyorlar ve birbirlerinin can dostu oluyorlar.
 
Aklıma bir şey takıldı. Sana söylemeden duramayacağım. Şimdi benim balkonumda çifte kumrular mahsur kaldı ya bu bir işaret midir dersin?
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:32
Güneş
05:12
Öğle
12:36
İkindi
16:26
Akşam
19:50
Yatsı
21:23
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ