Bu makale 29 Eylül 2018 16:35:50 Tarihinde eklenmiştir.

​SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİĞİ İÇİN BİTMİYOR

Kendimiz yazıyoruz, kendimiz okuyoruz. Bugüne kadar Urfa'nın birçok sorununu yazdım. Yazdım da ne oldu? Koskoca bir hiç. Bir yetkili mi aradı? Biri yahu sağol bak ne güzel yazmışsın, bu sorunu çözelim dese keşke. Nerede bizde böyle kadirşinas bir yönetici.

Sabah bindiğim otobüsten aktarmada inerken yolun öbür tarafında yüzlerce insanı toplanmış görünce hayırdır inşallah kötü bir şey yoktur diye o tarafa yöneldim. Bu ne? Genç delikanlılar, genç kızlar, yaşlı, hasta insanlar... Birine yanaşıp hayırdır kardeş bu ne kalabalık diye sorunca sorduğum adam 90 nolu otobüsü bekliyoruz dedi. Hepiniz mi dedim hepimiz dedi. "Biz Harran Üniversitesi'ne gidiyoruz, bu yaşlı ve hastalar da hastaneye gidiyorlar. Başka otobüs olmadığı için hepimiz birlikte üst üste yan yana sıkışarak gidiyoruz. Yaz kış halimiz bu, yetkililer de çilemizi görüyorlar" dedi.
 

E pes doğrusu. İnsanlar niye üniversitemizi tercih etmiyorlar diye kendi kendime düşünürdüm. Bu dramatik olayı görünce ben de olsam burayı tercih etmem diye düşündüm. Urfa olarak hangi yetkili hangi bir sorunumuzu çözmüş ki bunu da çözsün. Yazıklar olsun ki dünyanın ilk İslam üniversitesinin ismini taşıyan Harran Üniversitesi'nin ulaşımını bile sağlayamıyoruz. Yaz bitti, yarın kış gelince bu karda, yağmurda, soğukta bu gençlerimizin halini düşünmek bile istemiyorum. Öğrencilerin okullarına nasıl yetişirim sorunu varken, bu ulaşım araçları onların ihtiyaçlarını bile karşılayamıyorken bir de araştırma hastanesine giden hastaların halini düşünün. Yazacak, kullanacak bir sözcük bulamıyorum. Sadece YAZIKLAR OLSUN. 
 

Göbeklitepe ile birlikte tarihimizin MÖ.10 bin yıllara gittiği bir şehirde en küçük bir sorunumuza bile çözüm bulamazken bir de kendimizi komşu illerle mukayese edip onlarla uğraşıyoruz.
Urfa'nın yüzlerce yıldır birikmiş sorunları var,Yılda bir sorunumuzu çözmüş olsaydık bugün sorunsuz bir şehirde yaşıyor olacaktık.Okullar daha yeni başlamışken Harran Üniversitesi öğrencilerine hakları olan rahat ulaşım imkanlarını en kısa bir zamanda sağlamalıyız.Zira ufukta mahalli idareler seçimi var.Benden söylemesi.
Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:23
Güneş
05:03
Öğle
12:27
İkindi
16:17
Akşam
19:41
Yatsı
21:14
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ