Bu makale 01 Mayıs 2018 15:41:45 Tarihinde eklenmiştir.

KADIN OLMAK HEM GELECEKTİR HEM DE GELECEĞİN TEMİNATIDIR

Dünyaya kadın olarak gelmek bir eksiklik değildir; aksine kadın olarak dünyaya gelmek ekstra bir avantaj ve de geleceğin teminatı demektir. Kadının elinde bulunan güç ve akıl bana göre erkeğin gücü ve aklından daha üstündür; çünkü erkekler kadından yaklaşık olarak üç yıl boyunca beslenir. Bunun dokuz aydan fazla bir kısmı tamamıyla kadının (anne) karnında geçer. Doğumdan sonra ise yaklaşık iki yıl gibi bir süre ise yine tamamen kadına bağlı olarak devam etmektedir.

Kadın aklı, erkek aklından düşük ya da eksik kapasiteye sahip olsaydı eğer, kadından beslenen erkekler de (bebeklik çağı) kadının aklından daha düşük ve eksik kapasiteye sahip olacaktı diye düşünüyorum. Mantık kuralları ve doğa kanunları yazımı ve düşüncelerimi destekler niteliktedir. Örnek ile açıklama yapmak gerekir ise: elma ağacında yetişen elma meyvesi, elma ağacının bütün potansiyelini kendi tohumunda barındırır. Potansiyel eksik ya da fazla olmuş olsaydı elmanın içindeki tohumu toprağa ektiğimizde filizlenen bitkiden, kendisinden önceki ürünün aynısı çıkmazdı. Eksik üründen eksik mahsul alınır; aynı üründen de aynı kapasiteye sahip mahsul alınır. Tabii olarak bütün diyeceklerimi birkaç sayfa yazı ile ifade edebilmem mümkün değil. Bu konu sizin düşünceleriniz ve tecrübeleriniz ile daha anlaşılır olacağını düşünüyorum.

Yazıya devam ederken değişik bir bakış ile sizlerin de bakışlarına renk katmak istiyorum. Hasılı: kadınlar erkeklere karşı silah olarak kullanılsa hiçbir erkek bu mücadeleyi kazanamaz. Kadının karşısında erkekler her zayıftır, (kaba kuvvetten bahsetmiyorum!) ve kaybedendir. Şayet günün birinde kadınlar kendilerini silah olarak kullansa sonumuz gelmiş demektir. Umarım günün birinde böyle bir mücadele ile karşı karşıya kalmam/kalmayız!

Kadın doğadır, kadın gelecektir ve kadın geleceğin teminatıdır. Doğa ile savaş halindeyiz kazandığımız gün hepimiz kaybetmişizdir; yok olacağımız saatin ‘’tik tak’’  seslerini duyuyor olacağız.  Çünkü doğa doğum demektir. Doğa doğumunu kaybettiği an bitmiş sayılırız.

Kadınlar ile barış, sevgi ve saygı içinde olmalıyız. Bunun aksi durum olursa kaybederiz. Ama bunun kazanan tarafı kadın, kaybeden tarafı ise erkek olmayacak. Yok olanı ve kaybedeni insanlık olacağı gibi bununla beraber insanlığın geleceği de yok olacaktır! İnsanlığın geleceğinin olmayacağını düşmek bile korkunç bir hayaldir.

Net bir ifade ile şunu söylüyorum: bir kadınlar erkeklerin bilgisinden daha fazla bilgiye ve yeteneğe sahip olmak olmalıdır, olmak zorundadır da. Kadınlar asla ama asla kendini eğitimsiz bırakmamalı, kendilerini geliştirmeli ve geleceği de görebilmelidir. Kadınlar da erkekler de bilinç sahibidir, tercih hakkına sahiptirler. Bir şeyi isterlerse yapabilirler istemezler ise yapmayabilirler. Yazdıklarım ve yazacaklarım uçuk, saçma ve hayalî olabilir ama kesinlikle olmaz/olamaz denilen bir şeylerdir anlamı çıkmamalı. Şöyle bir örnek verecek olursam: dünya nüfusu şuan yaklaşık sekiz milyardır. Yarısı erkek, yarısı da kadındır. Eğer bir şekilde dört milyarlık nüfus ‘’biz bundan sonra hamile kalmayacağız yani çocuk doğurmayacağız’’ derlerse bizlerin hali ne olur? Bana göre son nesil bizler ve onlar olur! Kadınlar evli olabilir ama gebe kalmak istemiyor olabilir. Bunun çeşitli yolları tıbben mümkün zaten. Bu tercih hakkı, kadınların hakkıdır ve buna kimse karışamaz; bizlerin tercih hakkına kimsenin karışamadığı gibi.

Günümüzden bir örnekle devam edeceğim: eğitimsiz ve gelişmemiş ülkelerde kadın başına sekiz, dokuz çocuk düşerken; eğitimli ve gelişmiş ülkelerde kadın başına bir ya da iki çocuk hatta bazı kadınlar ise tercihen çocuk doğurmak bile istemiyorlar.

Genel olarak kadınların eğitimli olması erkeklerin ilk tercih ettiği durum değildir. Çoğunlukla güzellik ve fizik ilk tercihleri arasında geliyor. Herkes için bunu söylemem pek mümkün değil ama genel çerçeve bunu gösteriyor.

Kadın karşısında erkeklerin güçlü olması kadınların zayıf olmasından kaynaklanmıyor; aksine kadınların eğitimsiz olması kadını zayıf yapmaktadır. Kadının çevreyi görmemesi çevreden habersiz olması gibi sebeplerden de kaynaklanıyor. Temel problem eğitimdir. Eğitimin önündeki engeller yok edilebilmelidir. Kadının eğilmesi için erkeğe bir görev düşüyor ise kadına iki katı kadar görev düşmektedir; çünkü kadınlar kendilerini yetiştirebilmelidir.
 
‘’Bilge kadın topluma yön verir; cahil kadın ise toplumun ve kendisinin cehaleti ile yönden yöne savrulur durur.’’
 -MERDÜMGİRİZ-

 
Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:32
Güneş
06:52
Öğle
12:43
İkindi
15:52
Akşam
18:24
Yatsı
19:38
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ