Bu makale 28 Nisan 2018 10:10:42 Tarihinde eklenmiştir.

Halkın Durağını Geri Verin

Bugün Karaköprü Şenevler Çerkez Kooperatifleri otobüs durağında otobüs beklerken gelen otobüsler duraktan yolcu almadan geçince sordum: Yahu kaptan niye burda durmisiz deyince kaptan: Ağe haberi yohmı bırdaki durak kağtı. Önce nisan bir şakası sandım sonra baktım ayın 27 si.


  Genelde belediyelerin görevi halka daha iyi hizmet götürmek anlayışı olmalıdır. Yıllardır mezar taşı gibi bir dikmeyi halka otobüs durağı diye yutturan bu zihniyet elbette ki Şenevlerde yaşayan vatandaşlarımızdan gereken  tepki ve cevabı alacaklardır.

   Ne demek senelerce kullandığımız otobüs durağımızı kaldırıp 100 metre ileriye taşımak. Bunun yazı var, bunun kışı var, yaşlısı var, engellisi var, hastası var, çocuklusu var. İnsanlar yüzlerce metre yürüyecek yeni otobüs durağına varamadan kaptan şoförümüz kapıları kapatıp yolcuları almadan hareket edecek ve tam gaz yallah gidecek.

   Elin şehrinde klimalı ısıtıcılı duraklar vatandaşın hizmetine sunulurken bizimkiler 25 kuruşluk tasarruf için durakları kaldırıyor. Duraklar arasındaki mesafeyi uzatıyor.

   Tam seçim startı alınmışken bunlar birileri tarafından kasıtlı mı yapılıyor?

  Yollar kapatılır eyvallah, sular akmaz eyvallah, elektrikler kesilir eyvallah. Ama bu defa bu yapılar harekete eyvallah demiyoruz.

   Sayın yetkililer sabah otobüs durağında olsaydınız bu yapılan hareketin hiç hoş karşılanmadığını görecektiniz.

  Daha fazla zaman geçirmeden belediyenin asli görevinin halka zorluk çıkartmak olmadığını vatandaşa daha güzel ve daha iyi hizmet vermek anlayışını olduğunu ispat etmeli ve Karaköprü 25 metredeki Çerkez otobüs durağının acilen  yerine yapılması sağlanmalıdır.


    Dost acı söyler ama doğruyu söyler. Benden söylemesi


                                           Mehmet Fethi Göktepe


Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:02
Güneş
07:27
Öğle
12:44
İkindi
15:23
Akşam
17:48
Yatsı
19:06
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koltuğunda Kimi Görmek İstersiniz?