Advert
Advert
Bu makale 25 Aralık 2017 16:30:18 Tarihinde eklenmiştir.

Hukukun üstünlüğü mü dediniz..!

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana Hukukun üstünlüğü cümlesini çokça duymuşuzdur, Kendileri dahi bu cümleye inanmasalar da, hukuksuzluklarına hep bu cümleyi kamuflaj olarak kullanmışlardır. Çokça hükümetler değişti, çokça anayasalar geldi geçti ama Hukukun üstünlüğüyle üstü örtülen Üstünlerin hukuku gerçeği asla değişmedi.

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana Hukukun üstünlüğü cümlesini çokça duymuşuzdur, Kendileri dahi bu cümleye inanmasalar da, hukuksuzluklarına hep bu cümleyi kamuflaj olarak kullanmışlardır. Çokça hükümetler değişti, çokça anayasalar geldi geçti ama Hukukun üstünlüğüyle üstü örtülen Üstünlerin hukuku gerçeği asla değişmedi.

Lakin şu da bir gerçek ki bu hukuksuzlukları dillendiren İbrahim’ler ve Musa’lar da hep oldular ve Allah’ın izniyle olmaya da devam edecekler. İşin garip tarafı bu hukuksuzlukları ortaya koyanlar, bu yolla Hakkı gizleyemeyeceklerini bildikleri halde bunu yapıyorlar.

Biz Hakkı batılın başına çarparız ve onun beynini parçalar; böylece batıl ortadan kalkar…

Bugün halihazırda medyaya hukuksuzluklarının afişe olmaması için servis edilmeyen ama bilenlerin ve yakından takip edenlerin iyi bildiği, Hizbut Tahrir (İslami Kurtuluş Partisi)’ne yapılan hukuksuzluklar var, hem de ne hukuksuzluk…

Bilmeyenler için Hizbut Tahrir’i biraz anlatalım: Tam adı Hizb-ut Tahrir El-İslamî (İslamî Kurtuluş Partisi) olan ve hilafete dönüşü savunan söz konusu İslami parti, kurulduğu 1953’ten beri hiçbir şiddet olayına karışmadı. Ve gayesi olan İslam Hilafet devletine ulaşmanın metodunun cebir ve şiddet olmadığını, tüm konferans, miting, panel vesair amellerinde kendi benimsemelerine göre haram olarak kabul ettiklerini belirtmişlerdir.

Bu nu Milli istihbarat Teşkilatı ve Emniyet müdürlüğü de mahkemeye sundukları raporlarda bizzat kendileri de teyit ediyorlar.

Oturdukları her ortamda İslam’ı ve İslami yönetim şekli olan Hilafet ahkamının toplumu nasıl felaha erdireceğinden ve de Kafirlerin Müslümanlara karşı kurdukları tuzakları fikri ve siyasi olarak anlatmaktan başka bir şey yapmayan bu partinin gençleri maalesef 7,5 yıldan aşağı olmamak üzere hapisle cezalandırılmaktalar.

İşin daha da garibi; Bu partinin gençlerini tutuklayan ve ceza almalarına hükmedenlerin hepsinin fetö terör örgütünün üyeleri olarak şu anda aranıyor ya da ceza evinde oluşlarıdır. Ne yaman çelişki…
Şimdi bu yazının muhataplarına ve bu yazıyı okuyan Müslümanlara soruyorum, Bu hukuksuzluk değil de nedir?  İslam’ı anlatmaktan başka bir çalışmaları olmayan bu insanları deyim yerindeyse yargısız infaz edip, kendi yasalarınıza göre dahi suçlu olmadıkları halde akli içtihadlarla ailelerinden ve çocuklarından ayırıp cezaevine koymak akıl ve izan ile ifade edilebilecek bir şey mi? Bu mu Hukukun üstünlüğü, kusura bakmayın bizi ikna edemediniz bu olsa olsa zulümdür ve Üst akılların hukukudur.

Hakka tabi olan takdir ve tebrik edilir, hapsedilmez..! O gençler hem bu dünyanızı hem ahretinizi kurtaracak İslam’ı anlatıyorlar. Onlara yol verin yollarını kapatmayın..! Eğer onlara zulmetmeye devam ederseniz büyük bir vebal altına girmiş olup ahretinizi helak etmiş olursunuz. Bu gençler İslam’dan vazgeçecek gibi görünmüyorlar, Onları hapsetmeniz onları insanlar arasında kahraman etmekten başka bir işe yaramıyor ayrıca Rableri katında kazandıkları ise çok daha fazladır.

De ki çalışın çalışmanızı ALLAH’TA, RASULÜ’ DE ve bütün MÜ’MİNLER’DE görecektir. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah’a döndürüleceksiniz de, O size yapmakta olduklarınızı haber verecektir.
 
 
Etiketler
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
 • OSMAN DENİZ ŞANLIURFA
  OSMAN DENİZ ŞANLIURFA , 07 Haziran 2018 13:25:20
  Sayın Halil Sakallı Bey Kardeşim! ülkemizde ADALETİN HALA yeterince tecelli etmediğini anlatmaya çalışmışsınız. Bahsettğiniz parti 1953 te kurulmuş ve hala yasallığı devam ediyorsa(ben hiç duymadım), 80 milyon vatandaşımızın 79 milyonu duymamıştır. Bu gençlerin amacı ve isnat edilen suç halifeliğin geri getirilmesi için propaganda(tebliğ) yapmak ise kanunlara suç olabilir. Bir zamanlar(ben üniversitede iken ve radikal islamı savunurken) Fetullah Gülen Cemaati de etliye sütlüye ve şiddete karışmadıklarını söylüyordu ama sonra ne oldu KOCA bir FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ!... Şahsım Osmanlı usulu Halifeliğe karşıyım. ancak halifeliği isteyenlerin bu tebliğlerinin kanunen yasak olmamaları gerekiyor. Müslümanların, gayri müslimlerin ve dinsizlerin başkasına zarar vermemek kaydıyla inanç ve fikirlerini tebliğ etmeleri ASLA YASAK OLMAMALI. Yani bu adaletsizlik sadece HİZBUT TAHRİR\'in masum olduğunu düşündüğünüz kader mahkumlarına değil. Bu adaletsizlik Fikrinin propagandasını yapmış cemaat, parti, örgüt, tarikat mensuplarına hatta mensup olmayıp ferdi fikir ve inançlarından dolayı uygulanmıştır. Hayırlı ramazanlar. Unutmayalım \"Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir.\" Hayırlı ramazanlar.
 • murat genç
  murat genç , 26 Aralık 2017 09:09:42
  Kaleminize saglık hocam.
  Gerçekten çok guzel bir yazi anlamli ve manidar
Advert
Advert
Advert
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:42
Güneş
07:04
Öğle
12:46
İkindi
15:46
Akşam
18:16
Yatsı
19:31
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
Advert
ANKET
TÜMÜ