Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu makale 19 Ağustos 2017 12:34:58 Tarihinde eklenmiştir.

EGO...

İnsanlık tarihinin başından beri süregelen bir eğilim vardır. Şu ki var olmak ve sonrasında kalıcı olabilmek…

 İnsanlık tarihinin başından beri süregelen bir eğilim vardır. Şu ki var olmak ve sonrasında kalıcı olabilmek… Bunun için çağlar boyu doğayla mücadele etti. Bu mücadele de üstünlük elde ettiği durumlar da oldu çaresiz kaldığı durumlarda. Ama bir şekilde insan ilk günlerine göre bugün çok daha güçlü! Tabi bu yolculukta ben dediğimiz içini her birimizin varlıklarıyla doldurduğu egolarımızı konunun dışında tutarsak hata ederiz. Ego her konunun içinde merkezinde olmalı bence. Ve egoyu detaylarda da görmemiz mümkün. Ego neydi? Genel olarak şişinmek olarak algılanır egolu kişi.


 
Yanlış değildir ama bu sadece sonuçtur. Ego kişinin sahip olduğunu zannettiği şeylerin toplamıdır. Nelere sahip olabiliriz ya da sahip olmak mümkün mü? Sahip olduğumuz her şeyi zihnimize borçluyuz!  Dolayısıyla bu bir yanılsamadan ibarettir. Neden? Sonuçta ne zaman biteceği belli olmayan güvencesiz bir şeyin hayatın içindeyiz. Bu durum bile geri kalan tüm konuları ‘hiç’ etmeye yetiyor. Etrafımızdaki kaosun sebebi sahip olma paranoyasıdır maalesef. Sahip olmak mümkün değilken buna inanıyor olmanın getirdiği sorunların, insanlığı bugün içinde bulunduğu bunalımların ana sebebi sahip olabileceğini zannetmek ve bir şeylerin peşinden koşmaktır!


 
Sahip olmak yerine mutlu olmayı tercih etmeliyiz! Elimizden daha fazlası gelmez…
Etiketler
Yorum Yap