Bu makale 02 Ağustos 2017 00:16:09 Tarihinde eklenmiştir.

Terim’e 3,5 milyon, bizlere sefalet öylemi..?

Son bir hafta on gündür, gazetelerin manşetleri ve ana haber bültenlerinin ilk haberlerinde, A milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim’in görevinden istifa ettiği halde alacağı 3,5 milyon tl konuşuluyor. Bu miktar asgari ücretin uygulandığı ülkemizde bir asgari ücretlinin yemeden-içmeden, kira ödemeden, elektrik, su, telefon, doğalgaz ve vs faturalar ödemeden yaklaşık 2900 aylığına tekabul ediyor. Yani daha değişik bir ifadeyle yaptığı iş karşılığında işçiye 1404, Terime 2900 tane 1404…

Peki ne karşılığında, Ülkemizi dünyada temsil ediyormuş. Şimdi soruyorum sizlere; Biz 2900 kişiye desek ki, Size her ay kesintisiz 1404 lira ve bunun yanında; Bütün masraflarınız bizden, bütün harcamalarınızı biz karşılayacağız, nereye icap ediyorsa gidiş geliş yol ücretleriniz bizden, maddi anlamda geleceğiniz de teminatımız altında ve sizden istediğimiz, Sizden bir kısmınız matematik alanında, bir kısmınız fizik, bir kısmınız tıp, bir kısmınız kimya ve diğer alanlarda bizi temsil edin desek, sizce Fatih Terim’den daha iyi bizleri temsil etmezler mi, Kesinlikle çok daha iyi temsil ederler.
  

 O halde bırakın bizi aldatmayı sizler ceplerimizden vergi adı altında hortumladığınız bu paraları Fatih Terim beyefendiye bizleri uyutsun diye veriyorsunuz. İspanya diktatörü Franco’nun yaptığı gibi bizleri futbolla uyutmaya çalışıyorsunuz. Uyuturken de daha kimimiz sahalarda iken kimimiz de evlerimize servis ettiğiniz maçları izlerken, sizler sabahsı canlarımızı yakacak onlarca sözüm ona yasa geçiriyorsunuz meclisten. Sonra vergilerin ağır yükü altında sabaha 10-0 yenik başlıyoruz. Kazanan ve cepleri dolan kapitalist olan sizler, kaybeden uyuttuğunuz bizler.
 

    Yapmayın artık Allah aşkına, Vazgeçin bizleri kandırmaktan, Bizler bizi kandırmanızı değil bizlere sahip çıkmanızı istiyoruz, Bizlere adaletle davranmanızı istiyoruz, Bu sözlerim yanlış anlaşılmasın amacım bizleri acındırmak değil, size bir gerçeği haykırmak. Bizler, bizleri kandıranlara güvenimizi kaybederiz, artık onlara inanmayız, onlara destek vermeyiz, sadece kendi menfaatlerini düşünen kapitalistlerle aramıza görünmez ama çok kalın duvarlar öreriz varın gerisini siz düşünün.


     Ha bu arada bizim tasvip ettiğimiz ve gösterdiği yolda canımızı dahi çekinmeden feda edeceğimiz profil Cennet mekan Abdulhamid Han profilidir.                                                   Size küçük bir Abdulhamid kıssası anlatayım da ne demek istediğim net olarak anlaşılsın inşallah; Abdulhamid Han döneminde fırıncı esnafı mecburen ithal ettikleri buğday fiyatlarından dolayı ekmeğe zam yapılmasını talep ederler. Abdulhamid Han hazretleri konuyu derinden inceleyip, yakından takip ettikten sonra ve yine halkın alım gücünü göz önünde bulundurarak ekmeğe zam yapılmasını yasaklar yalnız fırıncı esnafının bundan müzdarip olacağını da hesap ederek esnafın ekmeğe yapmayı düşündükleri zam miktarını da kendi şahsi parasından karşılar bu durum yaklaşık 33 yıl sürer. Ve dahi buna benzer halkını düşündüğünü haykıran onlarca belki yüzlerce ve belki de binlerce yaşanmış mesele hepsi de belgeli hiç biri uydurma değil ve her biri Müslüman halkın zerrelerine kadar hissettikleri vakıalar.


   Şimdi soramadan edemiyorum bir yanda bizlere kardeş olarak muamele eden ve ekmek zammını bile cebinden karşılayan Abdulhamid, Bir yanda bizi metaa olarak gören ve içimizden bazılarına 3,5 milyon verip bizleri de 1404 liraya mahkum eden sizler…
 
Etiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:12
Güneş
05:39
Öğle
12:33
İkindi
16:16
Akşam
19:18
Yatsı
20:39
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ