GüncelSağlık

Koca, Hayatını Kaybedenler Koronadan Ölmemiş Olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada “Enfeksiyondan ölen kişilerin ölüm sebebi Covid-19 yazılmış olabilir”

Koca, Hayatını Kaybedenler Koronadan Ölmemiş Olabilir

Dünyayı etkisi haline alan ve yüz binlerce kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 virüsü son dönemlerde artmaya başladı. Türkiye’de alınan tedbirler ile oldukça düşük rakamları gördükten bir süre sonra normal yaşama dönme girişimleri olumsuz sonuçlanarak rakamların yeniden artmasına sebep oldu.

Bakan Koca’dan Son Açıklamalar

1 Ay öncesine kadar 1 günde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 20’lerin altına düşerke bir anda 100’e yaklaştı. İkinci kısıtlamaların getirilmesi ile birlikte endişeye kapılan vatandaşlar, virüsün ne zaman biteceği, normal hayata ne zaman dönüleceği ile ilgili sorular sorarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu.

Ölüm Sebepleri Koronavirüs Olmayabilir

Vatandaşların tedbirlere uyması gerektiğinin üstüne basarak, endişeye kapılmamalı uyarısında bulunuldu. Bakan Koca yaptığı açıkalamada “Koronavirüsün ülkemizdegörülmeye başladığı andan itibaren ölümlerin gerçekleştiği ve bu ölümlerin hepsine virüsün sebep olmadığını belirtti. Koca, “Enfeksiyondan hayatını kaybeden hastalar ‘koronavirüsten hayatını kaybetti’ olarak kaydedilmiş olabilir” dedi.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı