Koç, Bir Takım Güçleri Atfeden Kişilerce İşgal Edilmiş

Harran Kaymakamı Cihat Koç, çeşitli meraların bir takım güçler tarafından işgal edilmesi ile birçok ailenin hayvancılığı bırakıp mecburi göç etmek zorunda kaldığını açıkladı.

Harran Kaymakamı Cihat Koç, çeşitli meraların bir takım güçler tarafından işgal edilmesi ile birçok ailenin hayvancılığı bırakıp mecburi göç etmek zorunda kaldığını açıkladı.
 
Harran Kaymakamı Cihat Koç, meraların özel mülkiyete geçirilmemesine rağmen çeşitli meraların bir takım güçler tarafından işgal edilmesinin ardından birçok ailenin hayvancılığı bırakmak zorunda kaldığını açıkladı.
 
Kaymakam Koç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
 
“Meralar kanunen özel mülkiyete geçirilemeyen, halkın ortak kullanımına ait yerlerdir. Ne yazık ki bölgemizde kendilerine kanunun vermediği bir takım güçleri atfeden kişilerce işgal edilen bu alanlar yüzünden pek çok aile hayvancılığı bırakıp göçmek zorunda kalmış, çeşitli mağduriyetlere sebep olunmuş, can kayıplarına varan olaylar yaşanmıştır ve ne yazık ki yeniden yaşanma tehlikesi devam etmektedir.
 
Harran Kaymakamlığı olarak Şanlıurfa Valiliğimizin talimat, takip ve riyasetinde son bir yıl içerisinde yaptığımız incelemelerle 4.500.000 metrekarenin üzerinde mera arazisi için tecavüzün menine karar verilmiş ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bunun yanında işgalleri bildirme konusunda kanuni görevlerini yerine getirmeyen muhtarlar hakkında da soruşturma açılarak gerekli cezai müeyyideler uygulanmıştır. Tespit ve men çalışmaları artan hızda devam etmektedir.
 
Ancak ne yazık ki yapılan işlemlere rağmen hala devlete ve millete ait bu alanları işgal etmeye devam edenleri de görmekte ve ciddiyetin bu kişilerce hala tam anlaşılmadığını müşahade etmekteyiz. Bu kişiler hakkında ikinci tespitler de yapılıp çok daha ağır müeyyideler uygulanacağının bilinmesini isterim.
 
Değerli Harranlılar, devlete ve haliyle millete ait değerler ve yerler üzerinden yine milletin kendisine yönelecek her türlü eyleme kanunlar ve ilgili mevzuat çerçevesinde müsaade edilmeyecektir. Bütün vatandaşlarımızın azami hassasiyet göstermesini rica ederim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu