Kirikçi: Hukuki Süreci Başlatacağım

Kırıkçı, isminin bazı sosyal medya hesaplarında imar planıyla ilişkilendirilmesine ilişkin sessizliğini bozarak hukuki süreç başlatacağını ifade etti.

Kırıkçı: Şiddet Yerine, Uzlaşmacı Çözüm Yolları Aranmalı

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, isminin bazı sosyal medya hesaplarında imar planıyla ilişkilendirilmesine ilişkin sessizliğini bozarak hukuki süreç başlatacağını ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Şehitlik Mahallesindeki bir parselin imar planı değişikliğiyle petrol istasyonuna dönüştürülmesi kararı gündemdeki yerini koruyor. Söz konusu imar değişikliğiyle ilgili son günlerde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’nın da ismi gündeme geldi. Adı bazı sosyal medya hesaplarında söz konusu kararla ilişkilendirilen Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı iddialar hakkında yazılı açıklama yaptı.

İsmini sosyal medyada ilişkilendirenleri ‘sosyal medya şaklabanı’ olarak nitelendiren Kırıkçı, “Hiçbir kararında müdahalemizin olmadığı bahse konu imar düzenlemesi ile ilgili iftira ve algı kampanyası konusunda kesinlikle hukuki süreci başlatacağımızı ifade etmek isterim” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin askıdaki imar değişikliği düzenlemesine yapılmış olan itirazları kamuoyu hassasiyetini de göz önünde bulundurarak tekrar değerlendireceğini kaydeden Kırıkçı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ancak bahse konu imar düzenlemesi üzerinden partimize ve şahsımıza yönelik ahlaksız bir iftira ve algı mühendisliği yapılması bu işin esas maksadını ortaya koymaktadır. Çamur at izi kalır yaklaşımıyla, sürecin hiçbir kısmında müdahalesi olmayan partimizi ve şahsımızı iftira ile yıpratmaya çalışanlar iyi bilsinler ki bugüne kadar tüm yanlışlarla mücadele ettiğimiz gibi bundan sonra da mücadeleye etmeye devam edeceğiz. Bu pervasız saldırıların sebebi ise onurlu bir siyaset yapma ısrarımızdaki duruşumuzdur. Bu saldırılar, bizi partimizin de temel düsturu olan temiz siyaset yapma ısrarımızdan alıkoyamayacaktır.”

“AHLAKSIZ KUMPAS İŞİN MAKSADINI ORTAYA KOYMAKTADIR”

Ankara’dan telefonla bazı basın ve sivil toplum kuruluşlarının aranarak algının köpürtülmesi telkininde bulunulduğuna vurgu yapan Kırıkçı, “Bu ahlaksız kumpas, işin maksadını zaten ortaya koymaktadır. Ayrıca bazı basın kuruluşlarının kimler tarafından arandığını ve bu aramalarda sürecin içine mutlaka partimizi ve şahsımızı katma ısrarından da haberdarız. Şehirler yasalarla yönetilir, algılarla değil. Üç beş şahsi muhterisin müfteri yaklaşımları, çürümüş bir vicdanın ve ilkesiz bir siyasi ihtirasın dışa vurumudur” ifadesini kullandı.

“BU İMAR DÜZENLEMESİNİN MUHATABI AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI DEĞİLDİR”

Göreve geldiği günden bu yana eleştiri kültürünü diri tutmak için hiç kimseye dava açmadığını kaydeden Kırıkçı, açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Ancak bu iyi niyetimizi siyasi bir linç kampanyasına dönüştürme çabası içinde olanların asla iyi niyetli bir yaklaşım içinde olmadıklarını görüyorum. Bu sebeple, hiç bir kararında müdahalemizin olmadığı bahse konu imar düzenlemesi ile ilgili iftira ve algı kampanyası konusunda kesinlikle hukuki süreci başlatacağımızı ifade etmek isterim. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Aksi taktirde müfteridir. Bu kumpas odakları elbette ki adalet önünde hesap vereceklerdir.  Hiç bir sürecine müdahil olmadığımız bahse konu imar düzenlemesinin teknik ve diğer işlemlerine dair soruların muhatabı ise AK Parti İl Başkanlığı değildir”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu