Kılıçdaroğlu’ndan Nebati’ye: Hedef EYT ve öğretmenler olmalıdır

Kemal Kılıçdaroğlu, borçlara dönük adım atan Hazine Bakanı Nureddin Nebati’ye seslendi,” Yeni hedef EYT ve öğretmenler olmalıdır.” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Nebati’ye: Hedef EYT ve öğretmenler olmalıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından yayınladığı video ile varlık şirketlerine devredilen milyonlarca lira tutarındaki borçlulara seslenerek, “Sakın ödemeyin. Seçimden sonra onlarla ben konuşacağım ben. Ödemeyin” ifadesini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerinin ardından iktidar kanadından adım geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 6 milyona yakın kişinin yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borcunun tasfiye edileceğini açıkladı. İktidara yakın medya organlarının bu adım sonrası manşetlerini değiştirdiği ortaya çıktı.

 

Sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Sayın Nebati, gece gece panikle bana yazmışsınız, gazetelerinize gece yarısı manşet değiştirtmişsiniz. Oysa rahat olabilirsiniz, milletimizin derdi çözülsün, tek laf etmem demiştim zaten. Yeni hedef EYT ve Öğretmenler olmalıdır. Haydi bakalım…” diye konuştu.

 

NEBATİ’DEN YANIT

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından saatler sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Anlaşılan siyasi beklentileriniz uğruna hesapsızca konuşmakta ve adeta bir piyasa manipülatörü gibi davranmakta ısrarcısınız” demiş ve şunları kaydetmişti:

“Bizler; gencimizin, çiftçimizin, memurumuzun, esnafımızın ve tüm kesimlerimizin nasıl her zaman yanındaysak, icraatlarımızla dar gelirli vatandaşlarımızın da hep yanında olmaya devam ediyor, yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icralık borçlarını yakında tasfiye ediyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu