Kılıçdaroğlu: Anahtar Teslim Edeceğiz! Beş Kuruş Almayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda, herkesin anahtarını teslim edeceğiz. Beş kuruş almayacağız" dedi.

kilicdaroglu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’da depremzedeleri ziyaret etti. Kılıçdaroğlu: “Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda, herkesin anahtarını teslim edeceğiz. Beş kuruş almayacağız” dedi.
 
Depremden en çok etkilenen iller arasında yer alan Hatay’a ziyarette bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, burada açıklamalarda bulundu.
 
Millet Buluşmasında depremden sonra yapılacak konutları ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu;
 
Şimdi diyorlar ki ‘Size yer vereceğiz ama sizi borçlandıracağız, 20 yıl ödeyeceksiniz.’ Benim ne günahım var, o imzaları ben atmadım. Şimdi depremzedeyi borçlu çıkarıyorlar. Bütün vatandaşlarıma sözüm sözdür, Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda herkesin anahtarını teslim edeceğiz, 5 kuruş almayacağız. Eğer bir helalleşme olacaksa, anahtarı teslim edeceksiniz, özür dileyeceksiniz. Eve ruhsat veriyorsun, herkes geliyor, bakıyor. ‘Sana ev yapacağım, bana parasını ver.’ Kimin kusuru varsa, kusuru giderecek olan odur. Vatandaşın devlete değil, devletin vatandaşa borcu var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu