Kıck Boks Türkiye Şampiyonası Başladı

Türkiye Kick Boks açık şampiyonası 81 ilde 8 bin sporcu, 2 bin antrenör, hakem ve idarecinin katılımıyla 11 Nisan spor salonunda başladı.

Kıck Boks Türkiye Şampiyonası Başladı

Turnuvanın açılış törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Gençlikspor İl Müdürü Halil Eren, İl Emniyet Müdür Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Kick Boks İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun ve vatandaşlar katıldı.

23-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında ter dökecek 8 bin sporculara turnuva sonunda ödülleri takdim edilecek. Gönül rahatlığıyla Şanlıurfa’dan ayrılmalarını arzu ettiğini ifade eden Vali Salih Ayhan; “Sporu seviyorum, sporcuları seviyorum onlarla her daim beraber olmaya özen gösteriyorum. Centilmence kazasız belasız bir müsabakayı bitirerek Urfa’mızdan gönül rahatlığıyla ayrılmalarını arzu ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum ara ara müsabakalara katılım sağlayacağım” dedi.

Şanlıurfa Gençlikspor İl Müdürü Halil Eren, Konuşmasında: kardeşlik mayasıyla yoğrulmuş coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Şanlıurfa’da, Bin yıllık bu birlikteliği hep beraber dünyanın en güzel kültürel zenginliklerinden birine çevirdiğini dile getiren Eren, Türkiye’nin en büyük organizasyonunu burada gerçekleştirmenin sevincini mutluluğunu yaşamaktayız. Bununla birlikte 2023 yılında Urfamızın İslam dünyası turizm başkenti ilan edilmesiyle sevincimiz ve mutluluğumuz dahada fazla artırdığını dile getiren Eren, şampiyona boyunca sporcularımıza kazasız, belasız, sakatlıkların olmadığı ve fair pley ruhunun ön planda olduğu müsabakalar olmasını temenni ediyorum. Türkiye’nin 81 İlinden İlimizedeki Türkiye şampiyonasına katılım sağlayan yaklaşık 10 bin sporcu, antrenör hakem ve idarecilerimize yürekten başarılar diliyorum. Şanlıurfa tarihinin en önemli organizasyonunu gerçekleştirmenin onuru ve gururu yaşıyoruz. Bize bu minvalde katkı sunan başta Sn. Valimize, Halilye Belediye Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Türkiye Kıck Federasyon Başkanımıza ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ederim.”ifadelerine yer verdi

Türkiye’nin en büyük organizasyonu olduğunu söyleyen Kick Boks İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun; “8 bin sporcumuzun katıldığı ve aynı zamanda 2 bin hakemimizin, antrenörümüzün ve idarecimizin katılmış olduğu Türkiye’nin en büyük organizasyonu Kick Boks Türkiye Şampiyonası açık Turnuvası hakikaten muhteşem organizasyona ev sahipliği yapma notasında. Başta Valimizin desteklerini gerçekten fazlasıyla hissettik” ifadelerini kullandı.

Turnuvanın ilk defa Şanlıurfa’da yapıldığını söyleyen Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı; “Bu şampiyonanın önemi çok büyük. Biliyorsunuz milli takımlarımızın seçme kriterlerinden bir tanesi olan bu şampiyona ilk defa yapılması münasebetiyle Şanlıurfa’da yapılacak yarışmalarda alınacak puanlama sonuçlarında A Milli Takımlarımız oluşuyor. Çok büyük katılımla inşallah kazasız belasız olmasını umut ve temenni ediyorum” dedi.

Sporcularımızın misafir etmenin onurunu yaşadıklarını söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; “Peygamberler şehri Şanlıurfa, Hazreti İbrahim Aleyhisselam’ın Şanlıurfa’sı bugün 8 bin gencimizin misafir etmenin onuru yaşıyoruz. Ben federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum böyle güzel bir organizasyonda Şanlıurfa’yı düşündükleri için” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu