Kaymakamın Yeğeni Makam Aracıyla Götürüldü İddiası

Bugün yapılan ALES sınavına gelen bir kişi kaymakamın makam aracını kullandı. Amasra’da gerçekleşen sınavda, bir okul önünde Kaymakam Kadir Perçi’nin makam aracı görüldü.

Amasra kaymakamı yeğenine sınava gidip gelmesi için makam aracını tahsis ettiği öğrenildi. Makam aracında kaymakamın olmaması dikkatlerden kaçmazken sadece şoförü ve yeğeninin olduğu iddia edildi.

Durum, orada bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler tepkilere neden oldu.

Tepkilerin büyümesinin ardından Amasra Kaymakamlığı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, makam aracına binen kadının kaymakamın yeğeni değil de kendilerine sığınan ve can güvenliği olmayan bir kadın olduğu belirtildi. Açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi;

“Bugün bazı sosyal medya platformlarında Amasra Kaymakamı hakkında, makam aracının yeğenine tahsis ettiği şeklinde yapılan yayınlar gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu kişi kadına şiddet mağduru olarak tarafımıza sığınmıştır. Bartın ilini bilmediğinden ve can güvenliği nedeniyle sınava ilçe kaymakamı tarafından götürülmüştür. Kaymakamların il içinde seyahat etmelerinde hukuki bir engel bulunmamaktadır.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu