Kaymakam Ömer Dereci, 35 Bin Vatandaşa Destek Verdik

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Viranşehir  Kaymakamı Ömer Dereci, ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. Dereci, koronavirüs salgınıyla ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Polis evinde düzenlenen bilgilendirme toplantısın gazetecilere açıklama yapan Dereci, salgının Türkiye’ye sıçradığı andan ilçede her türlü tedbir ve önlemi titizlikle aldıklarını söyledi.

‘35 BİN VATANDAŞA DESTEK SAĞLANDI’

Kaymakam Dereci, ilçede 39 Bin 768 vatandaşa ekonomik istikrar paketi kapsamında yaklaşık 36 Milyon 570 Bin TL nakdi yardım yapıldığını açıkladı. Dereci, ” Hem merkezi yardımlar, hem Vakfımızın imkanları ile vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Bu kapsamda ilçemizde 39 bin 768 vatandaşımıza nakdi yardımlar yapıldı. Vefa Sosyal Destek Grubumuz içinde STK’larımız ile birlikte 3586 gıda kolisi yardımında bulunduk. Vefa Grubumuz içinde bulunan İlçe Belediyemiz şuan gıda kolisini dağıtımlarına devam ediyor” dedi.

‘BİR VEFAT 19 POZİTİF VAKA’

Koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı hakkında da bilgi veren Dereci, İlçede pozitif vaka sayısının 19 olduğunu, bir vatandaşın da vefat ettiğini, ilçe merkezde 3 bina ve 1 kırsal mahallenin karantinaya alındığını söyledi.

‘VİRANŞEHİR MASKE UYGULAMASI’

Viranşehir için sürecin yeni başladığına dikkat çeken Dereci, “Birinci önceliğimiz bir babayı sağ salim evine göndermektir. Dolayısıyla işimizi sıkı tutacağız. İki konuya çok dikkat etmemiz gerekiyor. Bir, alınan ilçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla pazartesiden itibaren maskesiz dolaşmayı yasaklıyoruz. Yasağa uymayanlara cezai işlem uygulayacağız. İkincisi sosyal mesafeye çok dikkat etmemiz gerekiyor.”
Kaymakam Dereci, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu