Kaymakam Duyurdu! Viranşehir’de Bin Kişilik İstihdam!

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, ilçede kurulacak olan ayakkabı fabrikasında bin kişinin istihdam edileceğini duyurdu.

Viranşehir Ayakkabı İmalat Fabrikası

Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Viranşehir OSB’nin tekstil sektörünün ardından ayakkabı imalatı sektörüne de ev sahipliği yapacağını aktardı.

 

Bir Firma Viranşehir’e Yatırım Yapıyor

 

Yapılan görüşmeler sonrası bir firmanın ilçede yatırım yapma kararı aldığını aktaran Dereci, “Viranşehir OSB de ilk altı ayda asgari 500 ikinci altı ayda sayının 1000 kişiye çıkarılıp istihdam edilmesi konularında mutabakat sağlanmıştır. Bu konuda bizlere öncülük eden ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valim Abdullah Erin beye, Viranşehir Belediye Başkanımız Sayın Salih Ekinci beye, Viranşehir OSB Yönetim Kurulumuz ve çalışanlarına ve yatırımcımız Yılmazlar Gruba ilçemiz adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Basliksiz 6

 

 

Viranşehir’in Çehresi Kaymakam Dereci İle Değişiyor

Viranşehir’e yaptığı hizmetler ile vatandaşların gönlünde taht kuran Kaymakam Ömer Dereci’ye vatandaşlardan teşekkür yağdı. Vatandaşlar, Viranşehir’e kurulacak olan ayakkabı imalat sektörü ile 1000 kişilik istihdam sağlanacağını duymaları üzerine Kaymakamlarından ne kadar memnu olduklarını dile getirerek şükranlarını sundu. Özellikle, Şanlıurfa’da en çok mevsimlik göç veren ilçelerin başında gelen Viranşehir’e kurulacak olan bu ayakkabı imalat fabrikası, gençlere de büyük katkılar sağlayacak.  Viranşehirli gençler okullarını ve memleketlerini terk etmeden maddi kazanç sağlayabilmeleri bir sektörde çakışma imkanı bulacak.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu