Kasapoğlu, Türkiye Sporda Marka Bir Ülke

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul'da sporcularla bir araya geldi. Kasapoğlu yaptığı açıklamada; "Türkiye sporda marka bir ülke" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul’da sporcularla bir araya geldi. Kasapoğlu yaptığı açıklamada; “Türkiye sporda marka bir ülke” dedi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Antrenör Giovanni Guidetti ile Kars’ın Dikme köyünden kız voleybol takımıyla İstanbul’da bir araya geldi.
 
Kasapoğlu, “Türkiye sporda marka bir ülke.” diyerek şu açıklamalarda bulundu;
 
“Bu buluşmanın farklı anlamları var. VakıfBank Spor Sarayı, pek çok başarıya sahne olmuş bir salon. Buluşma, bu salonda gerçekleşmesi açısından ayrı bir önem arz ediyor. Her bir başarı, bu ülkenin gururu. VakıfBank’ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye, sporda marka bir ülke. 2022’de 51 branşta 6 bin 127 madalya aldık. Bu, Türkiye’nin geldiği aşama ve Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinin sonucudur. Bu çıtayı yarınlara taşıyacağız. Türkiye’de spora erişimin herkes için ne kadar mümkün olduğunu gösteren bir tablo var. Bu genç arkadaşlarımız, Kars’ın Dikme köyünden geldi. Hocamız ve sporcularımızla birkaç gündür antrenman yapıyorlar. Biz bu ülkenin tüm evlatlarına güveniyoruz. Fırsat eşitliği ilkesi gereği ülkemizi mükemmel bir altyapıyla donattık ve bu sporcular yetişiyor. Amacımız bu başarıyı birlikte parlatmak.”
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu