Karar Verildi! Cemevlerinin Elektriğini Devlet Ödeyecek

Cemevlerinin elektrik gündemi vardı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla verilen kararda Cemevlerinin elektriği devlet tarafından ödenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İmzasıyla İki Bakanlığa Atama

Son dönemlerde elektrik zamlarından şikayetçi olanlar arasına Cemevleri ve vakıflar da dahil oldu. Özellikle gündemde yer alan cemevlerine bilerek yüksek fatura kesildiği iddialarının ardından devlete “Cemevlerinin elektrik faturasını devlet ödesin” önerisi yapıldı.

Öneri devlet tarafından değerlendirildi. NTV2nin haberinde yer alan bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cemevleri ve vakıfların elektrik faturasının devlet tarafından ödenmesi talimatı verildiği belirtildi.

Kararın ardından yıllardır cemevlerine ibadethane statüsü almak için uğraşan Alevi Dernekleri Federasyonu’nun elektrik faturalarını ödememe kararı alması çabaları da sonuç verdi.
İddialara göre Erdoğan’ın verdiği talimatta yer alan “Cemevleri ve vakıfların elektrik faturaları devlet tarafından ödenecek” kararı 10 gün içerisinde uygulamaya konulacağı belirtildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu