Karaköprü’ye 4 Yeni Okuma Evi Daha Kazandırılıyor

Karaköprü Belediyesi gençler için geleceğe yatırım olacak hizmetlerini sürdürürken gençlerin eğitimine katkı sunmak için ilçeye yeni okuma evleri kazandırıyor.

karakopru 1

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçede gençlere yönelik hizmetlerine yenileri ekleniyor.

 İlçedeki gençlerin konforlu bir ortamda ders çalışabilmesi için mevcut okuma evlerine 4 tane daha okuma evi eklenmesi için çalışmalar devam ediyor.

Daha önce Esentepe, Atakent, Seyrantepe ve Doğukent Mahallelerine yapılan okuma evlerinde gençler konforlu ortamda sınavlara ve okul derslerine çalışırken, daha fazla öğrencinin faydalanabilmesi ihtiyaç olan yerlere yeni okuma evleri kazandırılarak gençlerin hizmetine sunulacak.

Batıkent, Seyrantepe ve Atakent Mahallelerinde yeni okuma evlerinin inşaat çalışmaları hızla sürerken, Karşıyaka Mahallesine de kısa sürede okuma evi kazandırılması için çalışmalara başlanacak.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli gençlerin en iyi hizmetlere layık olduğuna dikkat çekerek, gelecekte bu ülkenin en önemli konumlarına gelecek olan gençlere yapılan yatırımın kıymetini dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Şanlıurfa’nın genç nüfus potansiyelini göz önünde bulundurduğumuzda gençler için yapılacak olan hizmetlerin çok kıymetli olduğunun farkındayız. Bu anlamda gençlerimizin gerek eğitim gerekse sportif anlamda gelişimi için tesisler inşa ediyoruz, projeler hayata geçiriyoruz. İlçemize kazandırdığımız okuma evlerimize yenilerini ekleyerek gençlerin konforlu ve sessiz bir ortamda ders çalışmalarına katkı sunmaya devam edeceğiz.

Şu anda 3 mahallemizde yeni okuma evlerinin inşaatları devam ederken, Karşıyaka Mahallemizde de okuma evimizi kısa sürede tamamlayıp gençlerimizin hizmetine açacağız. Yeni okuma evlerimiz gençlerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Tüm gençlerimize eğitim hayatlarında başarılar, kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesinin Karşıyaka Mahallesine kazandıracağı okuma evi 324 metrekare alanda inşa edilirken, Batıkent, Seyrantepe ve Atakent Mahallelerinde yapımı süren okuma evleri 311 metrekare alanı kapsıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu