Karaköprü Kırsalında Yollar Sathi Asfaltla Yenileniyor

Karaköprü Belediyesi, kırsal mahallelerde deforme olmuş yolları sathi asfalt kaplama ile yenileyip kış aylarında vatandaşların yollarda sıkıntı yaşamasının önüne geçiyor.

Karaköprü Kırsalında Yollar Sathi Asfaltla Yenileniyor

Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelerde vatandaşlara kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri mahallelerde deforme olmuş yollarda yol yenileme çalışması gerçekleştirirken, yolların daha uzun ömürlü olması için mahalle içi yollarda sathi asfalt kaplama çalışmasıyla yollar kış aylarına hazırlanıyor.

İlçeye bağlı Küçükalanlı kırsal Mahallesinde vatandaşların bozuk yollarda kış aylarında sorun yaşamaması için köy içi yollarda sathi asfalt kaplama işlemi yapılırken, mahalledeki vatandaşlar yenilenen yollarda konforlu bir şekilde seyahat edebilecek.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kırsal yerleşkelere en iyi hizmeti sunmak için yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirerek kırsaldaki yolları sathi asfalt kaplamayla yenilediklerini kaydetti.

Başkan Baydilli, “Yol her zaman yerel yönetimler için öncelikli hizmet olmuştur. Vatandaşların rahat ve konforlu ulaşımını sağlamak bizim için önemli bir görevdir ve bu anlamda gerek merkezde gerekse kırsalda ciddi bir yol seferberliği içerisindeyiz.

Kırsal mahallelerimizde yol sıkıntısı yaşanmaması için köy içi ve köyler arası bağlantı oluşturan yollarda sathi asfalt kaplama işlemiyle yolları yeniliyoruz.

Küçükalanlı Mahallemizde de gerek köy içi gerekse bağlantı yollarını yenileyip kış şartlarında vatandaşlarımızın sorun yaşamasının önüne geçiyoruz. Ekiplerimiz ve yüklenici firma kış öncesi daha fazla mahallede bu hizmeti gerçekleştirme adına yoğun bir mesai harcıyor. Yeni yollarımız kırsal mahallelerimize hayırlı olsun” diyerek kırsalı kalkındırma adına hizmetlerin artarak devam edeceğini işaret etti.

Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, Küçükalanlı Mahallesinde yapılan sathi kaplama yol çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte diğer kırsal mahallelerde de program dahilinde çalışmalarını sürdürecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu