karaköprü 2022 Ylı Faaliyetlerini Yayınladı

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen yol seferberliğiyle ilçeye 2022 yılı içerisinde 45 kilometre yeni yol kazandırıldı.

karakopru 1

2022 yılı geride kalırken Karaköprü Belediyesi bu yıl da ilçeye önemli hizmet ve yatırımlar gerçekleştirdi.

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen yol seferberliğiyle ilçeye 2022 yılı içerisinde 45 kilometre yeni yol kazandırıldı. Açılan yollar altyapı çalışmalarının ardından kilitli parke döşenerek hizmete sunulurken, yıl boyunca 220 bin metrekare kilitli parke döşeme işlemi gerçekleştirildi.

İlçeye her ay yeni bir park kazandırma hedefinde bu yıl iki katına ulaşılırken, 12 ayda ilçeye 150 bin metrekare alanı kapsayan 24 yeni park kazandırıldı. Yeni parkların bir kısmı faaliyete geçerken kalanlar da ağaçlandırma ve park mobilyası montajının ardından hizmete açılacak.

İlçedeki 86 kırsal mahalle ve 90 mezrada köy içi yol yenileme çalışmaları gerçekleştirilirken, kırsal mahallelere yapılan yeni sentetik çim sahalarla saha sayısı 19’a yükseldi. Ayrıca kırsal mahallelere yapılan çok amaçlı salon sayısı da bu yıl içinde tamamlananlarla birlikte 43’e ulaştı.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 2022 yılının kendileri için yoğun ve verimli geçtiğine değinerek yapılan hizmet ve projelerin ilçeye bu yıl için değer kattığını dile getirdi.

Baydilli, konuşmasının devamında şunları ifade etti:

“Yine iyisiyle kötüsüyle bir yılın daha sonuna geldik. Cumhuriyetin yüzüncü yılına girerken ilçemize kazandıracağımız yeni eserleri ve hizmetleri gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. Her geçen gün büyüyen, nüfusunu katlayıp gözde bir yerleşke haline gelen ilçemize hizmetin en iyisini sunarak kalkındırmak için yoğun bir mesai harcıyoruz.

Kurumumuzda çalışan her bir mesai arkadaşımız bu ilçeye hizmet ederken gerçekten fedakârlık gösterip işini en iyi şekilde yapmak için çabalıyor. Bu anlamda 2022 yılı boyunca özverili bir şekilde görevlerini yapan mesai arkadaşlarıma ilçemiz adına teşekkür ediyorum.

İnşallah 2023 yılı bizim için çok daha güzel hizmetlere imza atıp çıtayı yükselteceğimiz, ilçemizin kalkınması ve vatandaşlarımızın ilçede huzurla yaşayacağı bir ortam sunmak için güzel işlere imza atacağımız bir yıl olur”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu