Karadağ Kaçan Yatırıma Tepki Gösterdi

Şanlıurfa'da kurulması planlanan 72 milyon Euro'ya mal edilecek Yozgat'a devredilmesine CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ'dan tepki geldi.

CHP'li Karadağ'dan belediyeye tepki
Şanlıurfa’da kurulması planlanan 72 milyon Euro’ya mal edilecek Yozgat’a devredilmesine CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ’dan tepki geldi.
Türkiye’nin gündemine oturan konuda Urfalılar yine öksüz kaldı. Şanlıurfa’da bir fabrika kurulması planlandı. Kurulması planlanan fabrikanın 72 milyon değerinde olduğu ve 5 bin kişiye istihdam sağlayacağı duyurulmuştu.
 
Edinilen bilgilere göre fabrikanın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın girişimiyle Şanlıurfa’dan Yozgat’a devredildiği öğrenildi. Oktay’ın Yozgatlı olmasından dolayı projenin Yozgat’ta yapılmasına karar verildi iddiaları Urfalıları kızdırdı.
 
 
Konu ile ilgili birçok kesimden tepki yaparken bir tepki de CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ’dan geldi. Karadağ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Şanlıurfa’nın iktidar vekil ve Yerel yönetimi bu siyasi anlayışla devam ederlerse: değil Urfa’nın projesi Yozgat’a kaydırılması, Urfa’nın tamamı Yozgat’a kaydırılır. Bunların amacı, hem siyasi hem ekonomik olarak, kente yatırım getirmek değil, kendilerine yatırım yapmaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu