Karadağ, hırsızlığa, yolsuzluğa, talana karşı susmayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanlığında devir teslim töreni gerçekleşti. Karadağ, yaptığı açıklamada “hırsızlığa yolsuzluğa talana karşı susmayacağız” dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından kısa bir süreden beri görevden alındığı söylenen Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir’in yerine Ferhat Karadağ‘ı yeni il başkanı olarak atadı.

CHP Şanlıurfa milletvekili Aziz Aydınlık’ın katıldığı ve yeni başkanın tanıtıldığı basın toplantısı bugün Şanlıurfa İl Başkanlığı’nda düzenlendi. Programa il yönetimi, bir çok partili vatandaşlar ve basın mensupları iştirak etti. Eski başkan Hayrettin Cidir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eden Aydınlık; daha önce kendisinin de yıllarca il başkanlığı yaptığı ve daha sonra milletvekili seçildiğini belirterek Şanlıurfa il teşkilatının yeni başkan Ferhat Karadağ ile hizmetlerine var gücüyle kaldığı yerden devam edeceklerini ifade etti. Milletvekili Aydınlık’tan sonra sözü alan yeni il başkanı Karadağ şu ifadelere yer verdi;

“Memleket uzun bir süredir suskunluk sarmalında can çekişmektedir. Tarihin başladığı bu kent, bugün adeta kaderine terk edilmiştir. Üyesi olmaktan gurur duydum kıymetli arkadaşlarımızın tensipleriyle başkanlık görevini onurla sürdürdüğüm mimarlar odası bünyesinde inanç ve dirayetle Urfa’nın değerlerini korumak ve şehrimize reva görülen talanı önlemek için var gücümle mücadele ettim. Bugün yine bu işi ayarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin çatısı altında aynı mücadeleyi bu kez yalnızca mimari konularda değil her alanda sürdürmeye devam edeceğim. Cumhuriyet Halk Partisi kendi bağımsızlık mücadelesini başarı ile yürümüş yürütmüş; bu şehir dinamiklerinde varlığını ve gücünü her daim korumuştur. Yola beraber çıktığımız arkadaşlarımızla Cumhuriyet Halk Partisi’ni Şanlıurfa’da yeniden sahip olduğu güce kavuşturacağız. Önümüzde meşakkatli bir yol olduğunun farkındayız ancak bilinmelidir ki bu zorluklar bize yoldaştır. Urfa’nın hak ettiği itibara insanımızın ise ihtiyacı olan refaha kavuşması bizlerin en asli görevidir. Rabbim hakka yardım etsin.

 Birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızın hepsi çok kıymetli ve mesleki yaşamlarında başarılıdır. Listemizi oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli kriter görev alan dostlarımızın Urfa’yı ve Urfalı’yı en iyi biçimde temsil edecek isimler olmasıydı. Bunu başardığımıza inanıyorum. Çıktığımız her platformda hiçbir soru işareti bırakmadan kişisel Bir çıkarın söz konusu olamayacağını bilerek “Urfalı’ların talebi bu” diyebilecek bir ekip kurduk. Ahlak ve etik dışına çıkmadan hakkıyla yönetmek için bismillah dedik.

Urfalı siyasi kutuplaşmanın tarafı olamaz. Bizler birbirimizin komşusu, dostu, akrabasıyız. Damları bitişik, sokakları dar, gönlü geniş, üzüntüsü ve sevinci ortak insanlarız. Şehrimiz büyüdü belki, damlarımıza ayrıldı ancak yüreklerimiz hala birdir. Birlikte başaracağız. Öğrencimiz, işçimiz, çiftçimiz, geleceği için kaygılanmasın diye başaracağız. 70 yaşını devirmiş amcalarımız, teyzelerimiz bayat ekmek kuyruklarına mecbur kalmasın diye başaracağız. Faturaları dağ gibi büyümüş esnafımız, ekmek teknesini kaybetmesin diye başaracağız. Urfa’mızın yeni bir umuda ihtiyacı var. Sahipsiz denmesin artık memleket için. Çıktığımız bu yolda bütün uğraşımız bunun içindir. Bugünden itibaren Urfalı susmayacaktır; haksızlığa göz yummayacak; ranta sessiz kalmayacaktır. Değerleri ve inancı için yaşayan bizler, memleketimizin oy deposu olarak görülmesine asla izin vermeyeceğiz. Harran’da, Siverek’te Akçakale’de, Viranşehir’de, Birecik’te Suruç’ta, Bozova’da, Ceylanpınar’da,  Hilvan’da ve Halfeti’de her sokakta olacağız. Her kapıyı çalacağız. Bütün hemşehrilerimizle bir olacağız. Urfalı’ya rağmen kimsenin Urfa hakkında karar alamayacağını net biçimde ortaya koyacağız. Allah şahittir çok çalışacağız. Memleket bize şirin, mücadelemiz bir mirastır. Halk Fırkası’nı bugüne partimizin çatısı altında her döken her Ferhat’ın giydiği aynı hırkadır. Mirası bugüne dek emekleriyle yoğurmuş alın akı ile taşımış her kademeden partimize teşekkürü bir borç biliyorum. Bu bilinç ve sorumlulukla ekibimizin de çalışmalarımızın şehrimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu