Kadro Bahanesiyle Kadına Cinsel Şantaj Yaptı

Bir üniversitede özel kalem müdürü olan Cemal Saygın, kadro vaadiyle bir kadına cinsel istismarda bulundu. Sygın, kadına "Grup sever misin?" dedi.

cemal saygin
 
Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nde Özel Kalem Müdürü Cemal Saygın’ın mesajları ortaya çıktı. Üniversitede temizlik görevlisi olarak çalışan kadına cinsel içerikli mesajlar atan Saygın, tepkilere neden oldu.
Cemal Saygın Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nde önce temizlik işçisi olarak başladı. 4 yıl içerisinde önce öğretim görevlisi, ardından özel kalem müdürlüğüne getirilen Cemal Saygın’ın bir kadına kadro karşılığı cinsel istismarda bulundu.
 
Haber Odatv’de gündeme getirildi. Bir üniversite çalışanı, Cemal Saygın’ın, kendisine kadro vaadinde bulunup, fotoğrafları ile şantaj yaptığını öne sürdü. Ayrıca Cemal Saygın’a ait olduğu belirtilen bir numaradan gelen mesajları da ifşa etti.
 
Durumun ortaya çıkmasının ardından iddialara yalanlayan Saygın, hukuki yollara başvuracağını belirtterek susma hakkını kullandı. Mesajlarda temizlik görevlisi kadına “Seninle daha neler yapacağız! Grup sever misin? Ben ensest ilişkiyi bile denedim” ibareleri yer aldı.
 
İstismar mesajlaşmasının tamamı şu şekilde;
 
 
 
Olayların gündeme düşmesinin arından Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nden yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 
Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
 
“Son günlerde kaynağı/ göndereni belirsiz e-posta ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddialara ilişkin olarak isnatta bulunulan personelimiz hakkında idari inceleme / soruşturma başlatılmış olup, inceleme/soruşturma tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.”   
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu