Yurt

İsotun bu yolculuğu haram mı, murdar mı? 

Şanlıurfa'da makam araçları; şahsi işlerde kullanılıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin resmi plakalı arabasıyla isot taşıdılar.

Şanlıurfa’da herkesin alışık olduğu bir manzara var, o da devletin resmi araçlarının bilinçsiz bir şekilde özel işlerde kullanılması. Bazı kurum çalışanları ve amirleri kamuya ait araçları, kendi özel işlerinde kullanıyorlar. Dün kaydedildiği öğrenilen görüntüde; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne ait resmi plakalı arabanın bagaj kısmında, isot çuvalları görüntülendi. İsot taşımak için kullanılan makam aracı, görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Öyle ki belediyelerde bulunan araçlar mesai bitiminden sonra kontak kapatması gerekirken, aksine her yere götürülüyor. Üst merciler tarafından denetim altına alınmayan bu durumlarda, devletin parası çalışanların keyfiyetine gidiyor.

HANİ HAPİS CEZASI VARDI?

Yasaya göre resmi araçları şahsi işlerinde kullananlar hakkında ağır yaptırımlar var. Bunun en somut örneği de 2011 yılında yaşandı. Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi Taşköprü Belediye Başkanı Şaban Ertan, resmi plakalı makam aracını özel işlerde ve seçim çalışmalarında kullandığı gerekçesiyle 25 gün hapis cezasına çarptırılmış, ceza ise paraya çevrilmişti. Şanlıurfa’da durumun bu derece ciddi boyutlara ulaşması; denetim mekanizmasının yeterli seviyede çalışmadığının göstergesi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı