AsayişGenelGüncelYurt

İmamı Korona Mı Öldürdü Siverek Müftülüğü Mü Öldürüldü

Urfa Siverek’te köy camisinde imamlık yapan 44 yaşındaki Osman Çilenti, müftülükteki usulsüzlüklere karşı çıkınca hedef alındı.

Urfa Siverek’te köy camisinde imamlık yapan 44 yaşındaki Osman Çilenti, müftülükteki usulsüzlüklere karşı çıkınca hedef alındı. Çilenti’nin hedef alınmasından sonra hakkında soruşturma açıldı.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle Siverek’te hayatını kaybeden İmam Osman ÇİLENTİ’nin Ölümü Üzerine TBMM’ soru önergisi sunuldu.

Urfa Siverek’te cami imamı olan Osman ÇİLENTİ, covid-19 nedeniyle vefat edenlerin cenazelerini yıkamakla görevlendirilmişti; ancak ailesinin iddiasına göre ne eğitim ne de koruyucu malzeme verilmişti.

Covid-19’lu bir cenazeyi yıkadıktan sonra kaptığı koronavirüs belirti gösterince doktora gitmiş ve ilk etapta iğne yapılarak evine gönderilmişti daha sonra iyileşmeyince tekrar gittiği hastanede ısrarla ve tekraren covid-19 taşıyan cenazeleri yıkadığını söyleyince test yapılmış ve 2 gün sonra pozitif sonucuyla karşılaşmıştı.

Kurumundaki bazı durumlara itiraz etmesiyle hakkında daha önceden açılmış 2 soruşturmaya hasta yatağından telefonla savunma yapmış, pozitif olduğuna kurum yetkilileri inanmamış, bizatihi kuruma gidip evrak bırakması istenmişti.

Eşinin ifadesine göre tüm bu yaşananlar Osman ÇİLENTİ’nin kurumda bazı usulsüzlüklere ve adam kayırmacılığa itiraz etmesinden kaynaklandı ve Osman ÇİLENTİ bu hastalığı yaşarken üzerindeki yoğun stres nedeniyle kalp krizinden vefat etti.

Tüm bun olanlardan sonra akıllarda tek soru belirdi İmamı koronami öldürdü Siverek müftülüğümu öldürüldü ?

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı