İmam Hatip’te Dansöz Oynattılar

Skandal görüntüler sosyal medyada yayımlandı. İlk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulunda, Okul Aile Birliği'nin düzenlediği okul çayı etkinliğinde dansöz oynatıldı.

Gösteri, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunan ve Çalı ilk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlendi. Gösteriyi Okul Aile Birliği “Okul Çayı” etkinliği kapsamında gerçekleştirdi.
 
Okula gelir elde etmek amacıyla yapılan etkinlikte sahneye dansöz çıkarıldı. Çocukların gelişimi açısında oldukça sakıncalı olan olayda, çocukların ve ailelerin bulunduğu ortamda sahneye dansöz atladı. Çocukların cirit attığı salonda oynatılan dansöz görenleri şaşkına çevirdi.
 
Olay, Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy tarafından gündeme getirildi. Söz konusu etkinlikte dansözün ailelerin ve çocuklarının olduğu sahnede göbek atması cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Toy, sosyal medyada yayımladığı video ile beraber şu açıklamalarda bulundu.
 
“Bu görüntüler Nilüfer Çalı İlk, Orta ve İmam Hatip Ortaokulundan. Okula gelir elde etmek için Okul Aile Birliği’nin düzenlediği okul çayı dansöz eşliğinde yapıldı.
 
Yetişkinlere yönelik olarak okul salonunda yapılan bir etkinlikte öğrencilerin gözü önünde dansöz oynatılması çocuk gelişimi açısından da son derece sakıncalıdır”
 
Amacın, okula gelir elde etmek olduğu belirtildi. Eğitim İş Bursa Şubesi Başkanı Yeliz Toy, konu ile ilgili Sözcü’ye verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi;
“Okulların kaynak yaratmak için düştüğü acziyet karşısında duyduğumuz utanç tarifsizdir.
Merak ediyoruz, bugün dansöz oynatarak okula para toplamaya çalışanlar yarın daha neler yapacak? Sorumlular hakkında derhal işlem yapılmalı, adli-idari süreç başlatılmalıdır.
 
Okul yönetiminin de daha şimdiden ‘Okul Aile Birliği bizden bağımsız düzenledi’ dediğini duyar gibiyiz. Sakın ha! Devlet memurluğu sınırlarını bu yollarla aşan, okul aile birliklerini bir araç olarak kullanan okul müdürleri ilk hesap sorulması gereken kişilerdir.
Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, yetkililerden açıklama bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu