İletişim Başkanlığı Şanlıurfa’ya Personel Alacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 155 personel alımı yapacak. Kurumun Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne de 8 kontenjan ayrıldı.

CİMER'e 3 yılda yapılan şikayet sayısı şaşırttı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 155 personel alımı yapacak. Kurumun Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne de 8 kontenjan ayrıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 155 personel alımı yapacak. Alımlar kapsamında kurumun Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne de 3 büro , 3 güvenlik ve 2 temizlik personeli olmak üzere 8 kontenjan ayrıldı.

Adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Başvuru Şartları Nedir?

2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS’den lise için KPSSP94 ve ön lisans mezunu için KPSSP93 puan türünden puan almış olmak gerekiyor. Büro personeli için en az 70, koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli için en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Adayların 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor.

Basliksiz 6

Mülakat Yapılmayacak

İletişim Başkanlığının sözleşmeli personel alımı için adaylara herhangi bir yazılı ve sözlü sınav yapılmayacak. Adayların KPSS’den almış oldukları puanlar ele alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılacak sıralama ile değerlendirme yapılacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İletişim Başkanlığı personel alımları 2023 yılında yapılacak. Başvurular sadece elektronik ortamda alınacaktır.

Başvurular 02-15 Ocak 2023 tarihleri arasında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu