İl Sağlık Müdürü Tel Abyad’da Kalite Peşinde

Şanlıurfa'da vatandaşların tabiri caiz ise dağın başına taşındı dediği hastanede başıboş köpekler dolanırken, İl sağlık Müdürü Telabyad'da kalite peşinde...

Şanlıurfa’da vatandaşların tabiri caiz ise dağın başına taşındı dediği hastanede başıboş köpekler dolanırken, İl sağlık Müdürü Telabyad’da kalite peşinde…
 
Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde vatandaşlar dönemim belediye başkanı tarafından dağın başına taşınan devlet hastanesinin başıboş köpekler tarafından sarıldığını belirtti.
 
Vatandaşlar, hastanede güvenlik görevlilerin ne iş yaptığını, başıboş köpeklerin hastanenin içinde dolaşmasına nasıl müsaade ettiklerini sorguladı. Yetkililere seslerini duyurmak isteyen Birecikli vatandaşlar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Bir rant uğruna dönemin belediye başkanı tarafından buraya taşınan devlet hastanesinin içler acısı durumu… Sayın bakanım Birecik devlet Hastanesi’nde doktor yetersizliğine mi yanalım? Yoksa hastane içinde başı boş gezen köpeklere mi acıyalım?.. Bir rant uğruna hastaneyi dağın başına getiren yetkililer hiç mi bu halkı düşünmez? Nerde güvenlik? Durum o kadar vahim ki artık başı boş köpekler hastane içinde cirit atıyor…”
 
Urfa’da yaşayan halk, hastaneler ve sağlık konusunda ciddi sorunlar yaşarken Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm de, Tel Abyad’da açıktıları hastanenin nasıl kaliteli olduğunu basına sundu.
 
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Urfalı vatandaşların sağlık konusundaki şikayetlerini çözüme kavuşturmak yerine sınır ötesindeki Suriyelilerin en iyi hastane hizmeti alabilmesi için canla başla çalıştı.
Gülüm, Tel Abyad’daki hastanenin kapasitesini şu sözlerle anlattı;

“Tel Abyad İnsani ve Teknik Yardım hastanesi” Barış Pınarı Harekâtı kapsamında terörden arındırılan bölgede bulunan Ekim 2019 tarihi itibariyle hizmete açılmıştır. Gün geçtikçe faaliyet alanı genişlemekte ve hizmet kapasitesi arttırılmaktadır. Yaklaşık iki buçuk yıllık süre zarfında geldiğimiz noktada Acil Servis, 4 ameliyathane odası, 12 küvöz’lü yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı yetişkin yoğun bakım 85 yataklı servisler ile toplam 19 farklı branşta poliklinik hizmeti vermektedir. Günlük ortalama 900 poliklinik muayenesi ve 15 ameliyat yapılmaktadır.
Tel Abyad” bölgemizi ziyaret ettik. Buradaki sağlık tesislerini, yürütülen sağlık hizmetlerini yerinde görme fırsatı bulduk. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki bu iki buçuk yıllık süre içerisinde verilen sağlık hizmeti oldukça nitelikli bir hale gelmiş. Yeni yoğun bakımlar, yeni servisler, yeni tıbbi cihazlar ilave edilmiş. Sağlık hizmet sunumu içerisine bunları yerinde gördük. Hastalarımızla sohbet etme fırsatımız oldu. Memnuniyet oranları oldukça yüksekti. Sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını çok iyi gördük. Bu gezi içerisinde buradaki ulusal valimizi ziyaret ettik. Ulusal valimizle buradaki çalışmalar hakkında istişarelerde bulunduk, Sayın Valimize emeklerinden dolayı teşekkür ettik.
Sağlık çalışanlarımızı ziyaret ettik özverili çalışmalarından dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ettik. Sağlık hizmet sunumunda bazı eksikliklerimizi Hastane Başhekimi ve Suriye görev gücü Başkanı Dr. Abdulkadir Kısmet ile istişare ederek tespit ettik ve temini noktasında notlarımızı aldık “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu