GenelGüncelSağlık

İl Sağlık Müdürü Açıkladı: Urfa yüzde yüze ulaştı

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, Şanlıurfa’nın Filyasyonda yüzde yüz başarıya ulaştığını açıklayarak yüreklere su serpti.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, Şanlıurfa’nın Filyasyonda yüzde yüz başarıya ulaştığını açıklayarak yüreklere su serpti.

Nisan ayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, filyasyon oranında 81 il içerisinde en düşük ilin Şanlıurfa olduğunu açıkladı. Verilerin bilgisayara geç girilmesi nedeniyle Şanlıurfa’nın filyasyonda en düşük olarak gözüktüğü iddia edilirken, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Erkuş konuyla ilgili oldukça  sevindirici bir bilgi paylaştı.

Erkuş ‘’Dinamik bir sürecin yürütüldüğü Filyasyonda, tüm zorluklara karşın %100 olan başarı grafigimiz, sıcak günlerde tulumun içerisinde özveriyle çalışan Halk Sağlığı ve Ilçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizin gayretleriyledir’’ dedi.

Erkuş, açıklamasında koronavirüs ile mücadelede ikinci aşamanın kontrollü sosyal hayat olduğuna dikkat çekerek maske kullanımının kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğini de söyledi.

FİLYASYON NEDİR?

Filyasyon kelimesi tıpta hastalığın kaynağını bulmak anlamına gelmektedir. Özellikle bulaşıcı hastalıklarda hastalığın ilk ortaya çıkış nedenini bulmak için yapılan çalışma anlamına gelmektedir.

Filyasyon çalışmaları bulaşıcı hastalıklar mücadele etmede çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı