İbrahim Tatlıses’in AVM’si İptal Edildi

İbrahim Tatlıses'in Burhaniye'de açmak isteyip imzalarını attığı ihale iptal edildi. İptal sebebi ise yeterli rekabetin olmaması oldu.

İbrahim Tatlıses‘in Burhaniye’de açmak isteyip imzalarını attığı ihale iptal edildi. İptal sebebi ise yeterli rekabetin olmaması oldu.

Urfalı Türkücü İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz aylarda 700 kişiye istihdam sağlayacağı 93 milyonluk bir AVM ihalesine katılmıştı. Tatlıses’in ihaleyi almasının ardından basına yansıyan haberlerde alanın zeytinlik ağaçları ile kaplı olduğu, AVM yapıldığı takdirde bu zeytin ağaçlarının kesileceği ve doğaya zarar vereceği belirtilerek itiraz edilmişti. Belediye konu ile ilgili yaptığı açıklamada zeytinliklerin kesilmeyeceğini fakat sökülerek başka alana taşınacağını belirtmişti.

Tüm bunlar olurken, Burhaniye Belediyesi’nden konu ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada ihalenin iptal edildiği, iptal edilme sebebinin ise yeterli rekabetin olmadığı belirti. Burhaniye Belediyesi, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Belediyemizce 23 yıllık üst kullanım hakkı tesis edilerek yapımı ve işletmesine ait ihalesi yapılan AVM (Alışveriş Merkezi) sözleşmesi; idaremizce yeterli rekabet ortamı oluşmadığının değerlendirilmesi ve ayrıca yer seçimindeki kamuoyunun hassasiyeti de göz önüne alınarak iptal edilmiştir. Belediyemizce daha uygun bir yer seçimi tespiti için çalışma yapılacaktır” denildi.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu