HÜDA PAR’dan Tüm İnsanlığa Gazze Çağrısı

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat, son zamanlarda Gazze’de yaşanan soykırım niteliğindeki vahşeti gündeme taşıyarak tüm insanlığa seslendi.

HÜDA PAR'dan Tüm İnsanlığa Gazze Çağrısı

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta ise son zamanlarda Gazze’de yaşanan soykırım niteliğindeki katliamları, vahşeti gündeme taşıyarak Gazze’de yaşanan insanlık suçuna dikkat çekti.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat “Çok değerli Urfa halkımız… Her hafta yerel sorunlarımızla ilgili sorunların tespiti ve çözüm önerileri ile beraber sunarak halkımıza hizmet etmeye devam ediyorduk. Son zamanlarda Gazze’de yaşanan soykırım niteliğindeki katliamlardan dolayı şimdilik yerel çalışmalarımıza kısa bir ara vererek tüm insanlığı ilgilendiren bu vahşeti gündemimize taşımak istiyoruz” dedi.

İsrail Barbarlığını Tüm İnsanlığa Gösterdi

Polat “Bu mesele İslami bir bilinç ve hassasiyetten öte insani ve vicdani bir mecraya taşınmıştır artık. Terör şebekesi İsrail yetkilisi biz insanımsı hayvanlarla mücadele ediyoruz diyerek nasıl barbar bir zihniyete sahip olduklarını tüm insanlığın gözü önünde siyonizmin gerçek yüzünü göstermiştir” diye konuştu.

Polat “Bu söylemlerden ve yaşanan bu katliamlardan dolayı dünyanın birçok ülkesinde insanlar meydanlara, caddelere inerek bu soykırımı, bu vahşeti kabul etmeyerek dur demek istediler. Birçok stadyumda Gazze’lilere destek verildiğini gördük. İnsanlığını yitirmemiş, vicdanı ölmemiş tüm insanların bu siyonizmin vahşetine, katliamına dayanamayıp artık dur dediklerini gördük” ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa’ya Her Zamankinden Daha Fazka Sahip Çıkmalıyız

Polat “Bu manada biz Müslümanların tamamen kırmızıçizgisi olan, kutsalı olan ve bizleri ortak paydada birleştiren Mescid-i Aksa’ya her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız lazım” diyerek insanlığını yitirmemiş ve vicdanı ölmemiş tüm insanlara Gazze’ye desteklerini devam etmelerini istedi.

Polat “Peki, ne yapabiliriz? Tüm insanlığın başına bela olan bu siyonizmin hayat damarları olan ürünlerini almayarak boykot edebiliriz. Bu ürünlerin satışını yapanları uygun ve güzel bir şekilde ikaz edip bir bilinç oluşturabiliriz. Tüm insanlığı ilgilendiren bu meseleyi sosyal medyaya taşıyarak açılan hashtaglara destek vererek evimizde, okulda, işyerimizde… Kısaca hayatımızın her alanında gündem yaparak bu zulmü kendi ellerimizle şimdilik durduramıyorsak bile duyurarak her türlü fedakârlığı yapabiliriz” diyerek tüm insanlığı Gazze’de yaşanan zulme dur demeye ve siyonizmin gücünü kıracak adımları atmaya davet etti.

Mazlum Gazze Halkının Sesine Ses olun, Sessiz Olmayın

Polat “Son olarak çağrımız, başta İslam ülkeleri olmak üzere duyarlı vicdanlı tüm insanlara sesleniyoruz: siyonizmin gerçek yüzünü görün artık. Mazlum Gazze halkının sesine ses olun, sessiz olmayın” diyerek tüm dünyanın terör şebekesi olan siyonist terör örgütü olan israilin gerçek yüzünü görmeye ve mazlum Gazze halkına ise her türlü maddi ve manevi destek olmaya çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu