HÜDA PAR: İnsan Hayatı Hiç Şeye Feda Edilemez!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı Akçakale Devlet Hastanesi’ndeki eksiklerden dolayı vatandaşların yaşamış oldukları mağduriyetleri gündeme taşıdı.

HÜDA PAR: İnsan Hayatı Hiç Şeye Feda Edilemez!

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta Akçakale Devlet Hastanesi’ndeki eksiklerden dolayı vatandaşların yaşamış oldukları mağduriyetleri ele alındı.

Konuyla ilgili konuşan HÜDA PAR HÜDA PAR Akçakale İlçe Başkanı Halil Aydın “HÜDA PAR olarak bu hafta Akçakale Devlet Hastanemizde vatandaşlarımızın yaşadığı bazı mağduriyetleri dile getireceğiz” dedi.

Hem vatandaş eziyet çekiyor hem de doktorlarımız eziyet çekiyor

Mağduriyet yaşayan bir vatandaş “Hastanede bir sürü eksik olan şeyler var. MR yok, acilde doktor yok, Genel Cerrahi yok… Yok, da yok… Gerçekten hem vatandaş eziyet çekiyor hem de doktorlarımız eziyet çekiyor” dedi.

Randevuya yetişebilmek için gece saat 01.30’da kalktım!

Mağduriyet yaşayan başka bir vatandaş ise “Bütün vatandaşlarımız eziyet çekiyorlar. Niye bütün ilçelerde MR cihazı var da Akçakale’de yok. Dün benim torunlarım Harran Eğitim ve Araştırma (Fakülte) Hastanesi’ne randevu aldılar. Gece saat 01.30’da kalktım. Bin bir zahmet-eziyet ile ancak hastaneye yetiştik” diyerek yaşadıkları mağduriyeti dile getirdiler.

Günlük 3 bin 500 kişi muayene olmaktadır!

Aydın “Vatandaşlarımız bir MR çekmek için bazen gecenin üçünde, dört tünde… Bazen il merkezine bazen farklı illere gitmek durumunda kalıyorlar ve bu şekilde mağdur ediliyorlar. İnsan eşrefi mahlûkattır ve bütün hizmetler insan için vardır. Bütün projeler, yazılanlar, çizilenler insan merkezli olmalıdır. İnsan sağlığı hiçbir şeye feda edilemez. Malumunuzdur ki; 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem sonrası komşu ilçemiz olan Harran ilçemizin hastanesi ağır bir hasar alıp kapanmıştır. Depremden sonra Harran halkımız Akçakale Devlet Hastanesi’ne gelmeye başladılar. Bununla birlikte Suriye Tel Abyad’da bulunan vatandaşlar sürekli Akçakale Devlet Hastanesi’ne sevk ediliyorlar. Bu yüzdendir ki, Akçakale hastanemiz aşırı bir hizmet vermektedir. Günlük acilde 2 bin, polikliniklerde ise bin 500 kişi-bin 500 vatandaşımız muayene olmaktadır” dedi.

MR cihazının olmayışı halkı ciddi anlamda mağdur ediyor

Aydın “Bununla birlikte bazı branşlarda doktor eksiğimiz vardır. Cildiye, Psikiyatri, Genel Cerrahi gibi… Bazı branşlarımız eksiktir ve en önemlisi MR cihazının olmayışından dolayı halkımız ciddi anlamda mağduriyet yaşamaktadır “dedi.

Aydın “Teknolojinin bu kadar geliştiği bu zamanda, kendi insanımızı uzaya gönderdiğimiz bir zamanda Akçakale’ye bir MR cihazının gelmeyişi bir fecaattir!” dedi.

Uzaya insanımızı gönderelim ama Akçakale’ye MR cihazını göndermeyi de ihmal etmeyelim!

Son olarak Aydın “Buradan yetkililere sesleniyoruz: Bir an önce hem doktor eksiklikleri giderirsin hem de MR cihazının hastanemize getirilmesini yetkililere ve kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Uzaya insanımızı gönderelim ama Akçakale’ye MR cihazını göndermeyi de ihmal etmeyelim” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu