HRÜ’den, Üniversite Adaylarına Doğru Tercih Desteği

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi hocaları, üniversite adaylarına tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla rehberlik hizmeti veriyor.

HRÜ'den, Üniversite Adaylarına Doğru Tercih Desteği

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi akademisyenleri tarafından bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylara yönelik MEB Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Özel Okullarda öğrenciler ve velilere kariyerleri için doğru tercih yapmaları amacıyla sunumlar gerçekleştirildi.

Üniversite adayları, 27 Temmuz – 5 Ağustos tarihleri arasında MEB Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğündeki tercih masasına giderek Mühendislik Fakültesinin uzman öğretim elemanlarından meslekler hakkında bilgi alabilecekler.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüsamettin Bulut ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Dursun Akaslan, MEB Şanlıurfa Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Emin Özdemir’e işbirliği için teşekkür edip tercih masasını ziyaret ettiler.

Yanı sıra Mühendislik Fakültesinin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, Harita, İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanları, Şanlıurfa İlgi Okullarında üniversite adaylarına, velilere ve rehberlik öğretmenlerine, Mühendislik Fakültesi bölümlerini, düzenlenen toplantıda tanıttılar.

Toplantıda, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Hüsamettin Bulut, tercih süresinin başladığını ve sürecin öğrencinin ilerdeki yaşamını etkilediğini, bugün yapılan tercihin dolayısıyla kişinin kimliğini oluşturduğunu ifade etti.

İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölümlerinin Uluslararası geçerliliği olan MÜDEK akreditasyon sahip olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hüsamettin Bulut; “Tercih dönemleri yaşamımızda aldığımız önemli karar günlerinde birisidir.
Meslek seçimi, kişisel, çevresel, sosyal ve ekonomik birçok faktöre bağlıdır. Kişisel özelliklerin, yetkinliklerin ve becerilerin öncelikle göz önüne alınması gerekiyor. Günümüzdeki ekonomik şartları da göz önüne alarak bölümleri seçmemiz faydamıza olacaktır. Kökleri çok daha eskiye dayanan Harran Üniversitesi, eğitim-öğretim ve akademik anlamda altyapısı güçlü bir üniversitedir” diye konuştu.

Tercih süresi boyunca bilgi almak ve altyapıyı görmek için öğrenci ve velilerini Harran Üniversitesine davet eden Prof. Dr. Bulut, bu toplantı için Şanlıurfa İlgi Okulları Müdürü İsmail Aşar’a teşekkür etti.

Daha sonra, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hasari Tosun, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr Üyesi A. Sabri Öğütlü, Harita Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Nizar Polat, İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Algın, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr Üyesi Zeynel Abidin Fıratoğlu, Mühendislik Fakültesi bölümleri, laboratuvar, akademik ve sosyal altyapıları hakkında birer sunum gerçekleştirdiler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu