HRÜ BESYO Özel Yetenek Sınavını Yaptı

HRÜ, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen sınav, sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yapıldı.

HRÜ BESYO Özel Yetenek Sınavını Yaptı

İki gün süren sınavda ilk gün erkek adayların, ikinci gün ise bayan ve engelli adayların genel yetenek sınavları yapıldı.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 21 Erkek, 11 Kadın, 4 engelli sporcu ve 4 milli sporcu olmak üzere 40 öğrenci, Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ise 21 Erkek, 11 Kadın, 4 engelli sporcu ve 4 milli sporcu olmak üzere 40 öğrenci, iki bölüme toplamda 80 öğrenci alınacak.

Özel Yetenek sınavına ilgi büyüktü

728 erkek, 253 kadın ve 3 engelli olmak üzere 984 aday başvuru yapmıştı. Adaylara 2 gün öncesinden sınav eğitimi ve prova hakkı verildi.

Harran Üniversitesi Türkiye’de yapılan özel yetenek sınavları içerisinde en kısa sürede sınav sonuçlarını açıklayan üniversitedir.

Adayların, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Ağırlıklı Ortaöğretim Başarı Puanı (AOBP) bütün adaylarla paylaşıldı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik sınavın yapıldığı yerde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Özel Yetenek sınavı şeffaflık ilkesi doğrultusunda herkese açık bir şekilde, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan profesyonel kamera kaydı ve Harran Üniversitesi resmi Youtube kanalında canlı yayın olarak yayınlandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu