HEKİMSEN’den Urfalılara Hadsizlik! Haddini Bil HEKİMSEN

Şanlıurfa'da doktorun hasta yakınları tarafından darp edilmesinin ardından Hekimsen açıklama yaptı. HEKİMSEN: "Şanlıurfa'yı hekimsiz bırakmaya yemin ettiler".

Şanlıurfa’da doktorun hasta yakınları tarafından darp edilmesinin ardından Hekimsen açıklama yaptı. HEKİMSEN: “Şanlıurfa’yı hekimsiz bırakmaya yemin ettiler”.
 
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da özel bir hastanede görev yapan Doktor Şeyhmus Baraş darp edilmişti. Baraş’ın muayene sırası nedeniyle hasta yakınları tarafından darp edilmesi Türkiye’nin gündemine oturmuştu.
 
Darp eden hasta yakınlarının serbest bırakılması tepkileri beraberinde getirirken olaya Bakan Koca el atmıştı. Bakan Koca, doktoru darp eden şahsın tutuklanması için başvuruda bulunulduğunu belirtmişti. Tüm bunlar olurken olaya bir tepki de HEKİMSEN’den geldi.
 
HEKİMSEN, yaptığı açıklamada nefret söylemlerine yer verirken bütün Urfa halkını da töhmet altında bıraktı. Darp olayını bütün Şanlıurfa halkına mal eden HEKİMSEN, nefret söylemi içeren açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
Şanlıurfa medeniyetten uzak, insanlıktan uzak, hukuktan uzak, sağlık teröristlerinin elini kolunu sallayarak gezdiği bir ilimiz haline gelmiştir… Bu durumun bürokratik, hukuki ve vicdani sorumluları Şanlıurfa’yı hekimsiz bırakmaya adeta yemin etmişlerdir.
Hekime şiddeti meşrulaştıranlar, Sağlık teröristlerini serbest bırakarak şiddete teşvik edenler, Hekimini hastanesinde koruyamayanlar, Sağlık hizmeti almayı hala öğrenememiş Şanlıurfa’daki magandalar, Hekimsiz kalın…
 
HEKİMSEN’in yaptığı bu açıklama tepkileri de beraberinde getirdi. Urfalı vatandaşlar, durumun bütün Urfa’ya mal edilmesinin yanlış olduğunu belirterek “Haddini bil HEKİMSEN” dedi.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu