HDP Eş Genel Başkanı Buldan: Yaraları birlikte saracağız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindeki heyet Şanlıurfa’da depremzedeleri ziyaret edip, başsağlığı diledi.

hdp birecik

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Kürt siyasetçi Ahmet Türk, HDP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu heyet, depremin etkilediği Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde afetzedeleri ziyaret etti. Çadır ziyareti sonrası heyet, burada açıklamalarda bulundu.

 

BULDAN: BU YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

 

Şanlıurfa diğer şehirlere göre, yıkımın ve can kaybının az olduğu bir kent olduğunu söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Urfa’da 20’ye binanın yıkıldığı, 300’e yakın insanın yaşamını yitirdiği bilgisini aldık. Bu sayıların resmi sayılar olduğunu, yıkımın ve can kaybının çok daha fazla olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz. Depremin yaşandığı bütün kentlerde, yüzbinlerce insanın yaşamını yitirdiği gerçeğinin de farkındayız. Her ne kadar sayılar 30 binin üzerinde, 40 bine yakın olsa da biz bu sayının çok daha fazla olduğunu, çünkü hala enkazların altında insanların olduğunu da biliyoruz.

 

Depremin olduğu ilk günden itibaren, bütün kurullarımızla birlikte depremzedelerle olmaya çalıştık. Onların yaralarını sarmaya çalıştık, onların soğuktan, açlıktan, en fazla da acıdan en az etkilenebileceği bir süreci yaratmaya çalıştık. Urfa ve diğer illerde yaşamlarını yitiren bütün insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı olan insanlarımıza evlerinde, hastanelerde çadırlarda yaralı olan ve iyileşmeyi bekleyen bütün insanlarımıza acil şifalar diliyorum. Bu yaraları birlikte saracağız” ifadesini kullandı.

 

TÜRK: HALK DAYANIŞMA İÇERİSİNDE YARALARINI SARIYOR

 

Depremde hayatını kaybedenler başsağlığı dileyen Kürt siyasetçi Ahmet Türk, halkın büyük bir dayanışma içinde yaraları sardığını belirterek, “İnanıyoruz ki, geleceği bütün acılara rağmen en doğru şekilde kurabilmek için hepimiz canla başa çalışacağız. Sivil toplum örgütlerimiz, partimiz, HDP’nin her ile birinci günde yetişmiş olması, bizler açısından çok önemlidir. Sivil toplum örgütlerimiz, dost partilerimiz ve gerçekten yüreği yanan insanların ilk günde harekete geçmesi bizi mutlu etmekte” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu