Hastadan Hemşireye Darp: Ne Yapacağım Vuruyorum

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet devam ediyor. Hemşire, kendisine vuran hastaya "Ne yapıyorsun sen" dedikten sonra "Ne yapacağım, vuruyorum" cevabını aldı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet bir türlü bitmek bilmiyor. Hemşire, kendisine vuran hastaya “Ne yapıyorsun sen” dedikten sonra “Ne yapacağım, vuruyorum” cevabını aldı.
 
Son zamanlarda hızla artan sağlıkta şiddet olayları bir türlü son bulmuyor. Darp olaylarının yanında doktor ve hemşire ölümlerinin de sıklıkla görüldüğü ülkemizde sağlık sektörünün vahameti devam ediyor. Sağlık çalışanlarına darp olayına bir yenisi daha eklendi.
 
Hangi hastanede çekildiği belli olmayan görüntülerde bir hastan, kendisi ile ilgilenen hemşireye sinirlendi. Sinirlenen hasta hemşirenin ellerine vurmaya başladı. Bu sırada “Ne yapıyorsun sen?” diyen hemşire “Ne yapacağım, vuruyorum.” yanıtını aldı.
 
Video Sağlık Çalışanları Hak Ve Mücadele Derneği tarafından sosyal medyada yayımlandı. Dernek paylaştığı video ile beraber yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Haddinizi bileceksiniz! Hemşireye elinizi kaldırmamayı öğreneceksiniz! Hastane kapısından girince insanlığınızı kapının dışında unutmayacaksınız. Tüm sağlık meslek mensuplarını dozu fil dozuna ulaşan bu şiddet olayları için desteğe davet ediyoruz.”
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu