Harran Üniversitesi’nin hibe bilgisayar arayışı devam ediyor

Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün bilgisayar laboratuvarını güçlendirmek için başlattığı hibe kampanyasına destek arayışı sürüyor.

HRÜ’nin hibe bilgisayar arayışı devam ediyor

Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Berkan Aydilek, bu yıl kontenjanı tamamen dolan bölümün laboratuvarını güçlendirmek için kampanya başlattıklarını duyurmuştu.

 

Akademik yılın başlamasına az bir süre kala bölüme sadece 7 bilgisayarın hibe edildiğini belirten Aydilek, hibe bilgisayar arayışlarının sürdüğünü kaydetti.

 

Aydilek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

“Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü toplam 9 bölüm içeren mühendislik fakültesindeki 2022 YKS sonuçlarına göre 5 öğrenciden 4’ünün yerleştiği, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en çok öğretim elemanının görev aldığı ve en fazla öğrencinin eğitim gördüğü, çok başarılı çalışmalara imza atan bilgisayar bölümü olma özelliğine sahiptir.

 

Son yıllarda 82 YKS öğrenci kontenjanını yüzde 100 dolduran sürekli gelişmeye ve büyümeye devam eden Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde ders, proje, araştırma, uygulama vb. eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılması amacıyla öğrenci laboratuvarlarımızda daha fazla bilgisayar ihtiyacımız oluşmuştur.

 

Bu sebeple; Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün eğitim ve öğretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bölümümüze Bilgisayar Hibe edilebilmesi hususundaki arayışımız devam etmektedir”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu